Starigrad - Paklenica

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Starigrad, dovolená pod vrcholky božské Paklenice

Málokteré letovisko v Chorvatsku se může pochlubit tak výhodnou polohou jako právě Starigrad. Leží na „Starigradské riviéře“, 20 kilometrů dlouhém úseku jadranského pobřeží u Velebitského průlivu, který odděluje od chorvatské pevniny ostrov Pag. Ve vnitrozemí mu kulisu dělá výrazný pás pohoří Velebit s národním parkem Paklenica, jemuž dominuje nejvyšší hora Vaganski Vrh (1 757 m n. m.). Jadranská silniční magistrála se 15 kilometrů východně odsud napojuje na dálnici A1 mířící do Splitu.

Jaké pláže nabízí Starigrad

Poklidnou atmosféru nevelkého rekreačního centra pro celou rodinu Starigrad občas narušují pouze turistické výpravy do NP Paklenica, neboť obec funguje jako jeho vstupní brána. Severozápadním směrem jsou břehy Jaderského moře opuštěné – pouze s malými osadami, zato jihovýchodně se objevují další rekreační resorty (Seline, Rovanjska či Maslenica u obřího zálivu Novigradsko more).

Ve Starigradu se nachází několik menších oblázkových pláží městského typu s dobrým vybavením, ale také s množstvím rekreantů. Jejich výhodou je možnost využití vodních sportů a blízkých gastronomických podniků (např. hned vedle kostela v restauraci Dalmacija dostanete výborné plody moře). Další příležitosti ke koupání najdete východně v malém zálivu poblíž Seline.

Další rekreační střediska poblíž Starigradu

Jak prožít pobyt ve Starigradu

Starigrad-Paklenica-(1).jpgDíky dostatku hostů poskytuje Starigrad četné obchody včetně několika supermarketů. Můžete využít také služeb lékárny a bankomatu. Historické centrum okolo přístavu ukrývá kostel crkva svetog Jakova a zbytky římské osady Argyruntum. Hlavní přístup do parku Paklenica nabízí spoustu zajímavostí včetně etnografického muzea a 8 zastávek zasvěcených filmům o Vinnetouovi, které se tady natáčely. Turisté by si neměli nechat uniknout výšlap na Crni Vrh (1 110 m n. m.), milovníci historie zříceninu hradu Večka kula a všichni ostatní:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Starigrad - Paklenica

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím