Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Pomena, dovolená uprostřed divokrásné přírody

K nejvýraznějším turistickým střediskům ostrova Mljet patří nevelká obec Pomena na jeho západním okraji. Nachází se u vstupu do národního parku Mljet s unikátním Velkým a Malým jezerem. Podél mimořádně členitého pobřeží vykukují z Jadranu další ostrůvky jako Pomeštak, Galicija či Glavat. V Pomeně končí silnice spojující obce na celém ostrově, trajektem se lze dostat do přístavu Prapratno na poloostrově Pelješac.

Jaké pláže nabízí Pomena a okolí

Přestože je Pomena klidné středisko, návštěvníků se tady díky výhodné poloze se vstupem do národního parku objevuje celkem dost. Zdejší mírně zvlněné krajině (v čele s kopcem Veli Planjak – 392 m n. m.) dominují vodní plochy, zvláště v rozmanitých zátočinách. Za výraznějším turistickým ruchem lze vycestovat z nedalekého přístavu Polače na sousední ostrov Korčula.

Pobřeží okolo Pomeny je skalnaté a nedisponuje proto klasickými plážemi, vstup do průzračného Jaderského moře však umožňují kameny a četná skaliska. Odměnou je klidné až diskrétní prostředí ve stínu hojné vegetace. Klasickou oblázkovou pláž najdete ve 4 kilometry vzdáleném Polači, zajímavá je též malá přírodní pláž u Malého jezera.

Další rekreační střediska poblíž Pomeny

Pár tipů na letní aktivity v Pomeně

Pomena.jpgLetovisko ukrývá obchod pro pokrytí běžných potřeb, několik hospůdek, banku a infocentrum. Za hlavní atrakci samozřejmě platí obě jezera (Malo Jezero a Veliko Jezero). Po velkém jezdí lodní doprava, která má zastávku i na ostrůvku Panny Marie s benediktinským klášterem z 12. století. Ostrov se však vyplatí procestovat celý: na stezkách mezi voňavými borovicemi odhalíte spoustu vyhlídkových míst a romantika některých zákoutí je takřka neopakovatelná. Lodí a autem se dostanete na řadu dalších zajímavých míst jižní Dalmácie:

  • do starobylého Stonu s mohutným kamenným opevněním,
  • na prohlídku historického Dubrovníku (UNESCO),
  • na líbezný ostrůvek Lokrum.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Pomena

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.