Zaton/Zadar

Mapa

Podrobné informace

 • 30 °C červenec / srpen *
 • 24 - 25 °C červenec / srpen *
 • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Zaton, dovolená v Chorvatsku s písečnou pláží

Rozsáhlý prázdninový resort Zaton vyrostl u průlivu Zadarski kanal, který odděluje chorvatskou pevninu od ostrovů Sestrunj, Ugljan a Pašman. Hned vedle něj severním směrem leží město Nin, asi 15 kilometrů jihovýchodně to je do Zadaru. Dálnice A1 (mířící z hlubokých údolí pohoří Velebit do historického Splitu) vede zhruba 30 kilometrů východně.

Další blízká rekreační střediska:

Zaton nabízí mimořádnou pláž

Vesnice Zaton leží v rovině mezi jadranskými břehy na západě a zemědělskou krajinou ve vnitrozemí. O její rozmanité minulosti svědčí trosky obranné věže Kaštelina z 16. století, malé přístaviště v nevelké zátočině, zachované starobylé domy i nedaleké zrušené vojenské letiště. Současný rekreační ruch se soustřeďuje do rozsáhlé zóny severně od obce, ideální pro aktivní rodinnou dovolenou.

Pýchou Zatone je pláž v areálu Zaton Holiday Resort. Nejenže dosahuje délky 1,5 kilometru, zvolna klesá do křišťálově čisté vody a disponuje perfektním vybavením (dozor plavčíka, klouzačky s tobogánem, kamenná mola, občerstvení atd.), ale především nabízí i písečný povrch, který nadchne hlavně děti. Ocenění Modrou vlajkou získala naprosto zaslouženě. Četné kamínkové pláže však najdete podél celého zdejšího pobřeží.

Vybírejte z bohatého programu v Zatoni

Zaton-Zadar.jpgPři procházce Zatoní najdete všechny důležité služby, potřebné ke klidnému prožití prázdnin v Dalmácii (obchůdky, restaurace, bankomat, supermarket, informační středisko). Bohatý animační program místních ubytovacích resortů zajišťuje dostatek zábavy pro malé i velké hosty. Milovníci historie si můžou kromě Kašteliny prohlédnout i zbytky římského přístavu a středověkého kostela. Na své si tady však přijdou hlavně sportovci (vodní aktivity, tenis, cyklistika) a zájemci o rušný společenský život (diskotéky, bary, lunapark).

Kdo se chce věnovat turistice a poznávat přírodní i kulturní lákadla Dalmácie, může:

 • Vyrazit k blízkému starochorvatskému kostelíku Sveti Nikola u Prahuljama
 • Zajet do národního parku Paklenica
 • Prozkoumat malebný ostrov Vir
 • Zpět na přehled informací o Dalmácii a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Nejoblíbenější hotely - Zaton/Zadar

  Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.