Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Vis, dovolená nejen za pěkné vysvědčení

Průliv Viški kanal odděluje menší ostrov Vis od východně ležícího Hvaru (20 kilometrů) a Korčuly (35 kilometrů). Jeho nejvyšší vrchol Hum na jihozápadě dosahuje 587 m n. m., hlavní město Vis se nachází na severovýchodě v zakončení hluboko zaříznutého, úzkého zálivu. Vyplouvají odsud trajekty do Splitu na chorvatské pevnině, u něhož funguje i mezinárodní letiště Zračna luka Split-Kaštela. Druhým městem na ostrově je Komiža na západě.

Pláže Vis vás nezklamou

Hornatý a poměrně členitý ostrov Vis svádí k prožití klidné dovolené v Dalmácii s možností provozování četných aktivit. Administrativní středisko Vis, kombinující kamenné domy se sakrálními budovami, skýtá typickou atmosféru chorvatských pobřežních městeček. Na jeho okrajích vyrostly vilky se zahradami a na malém poloostrůvku se rozkládá klášter Prilovo (sveti Jere).

Právě u něj začíná stejnojmenná, 100 metrů dlouhá pláž, jedna z nejoblíbenějších na ostrově. Jedná se o typickou městskou pláž s oblázkovým povrchem a s dobrým vybavením v podobě sprch, občerstvení a možností aktivit jako šnorchlování (díky čisté vodě uvidíte trosky starého přístavu). Na protější straně zálivu vykukuje další malý poloostrov s 60 metrů dlouhou pláží Grandovac přírodního charakteru. Ke koupání a slunění se hojně využívají i kamenné terasy na pobřeží stejně jako skaliska dále na severu (plaža Stenjalo).

Další rekreační střediska poblíž Visu

Na toulkách Visem za jeho lákadly

Vis.jpgNa Visu najdete vše potřebné k trávení spokojené dovolené (dostatek obchodů a restaurací, lékárnu, poštu, čerpací stanici, banku). Malebná ostrovní krajina ukrývá celou řadu drobných památek včetně zbytků římských lázní, unikátního souboru vojenských bunkrů Rogačič, hradní věže Kula Perasti či zachovalé pevnosti George. K dalším zajímavým cílům na okolních ostrovech i pevnině patří:

  • Historické město Trogir s katedrálou a pevností
  • Kaňon řeky Cetiny u Omiše
  • Pláž Zlatni rat na Brači

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Vis

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.