Podgora

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Podgora, dovolená pod dohledem masivu Biokovo

Jedním z letovisek na Makarské riviéře je také Podgora, od Makarské oddělená pouze dalším významným turistickým centrem Tučepi. Leží v malém mělkém zálivu s výhledem na ostrovy Brač (západně) a Hvar (jižně). Směrem do vnitrozemí se zvedá pohoří Biokovo s vrcholy Kimet (1 536 m n. m.) a Sveti Jure (1 762 m n. m.). Do Splitu je to odsud 90 kilometrů, na mezinárodní letiště ještě o dalších 10 kilometrů více.

Relaxujte na podgorských plážích

Původní víska Podgora ležela o něco výše ve strmém svahu Biokova, dnešní letovisko se však rozrůstá přímo na pobřeží Jaderského moře a v širokém okolí patří k nejznámějším. Jedná se o velmi oblíbenou lokalitu (včetně sousední a klidnější obce Čaklie) u českých rekreantů. Návštěvníky příliš neruší ani pobřežní silniční magistrála.

Celé pobřeží zálivu podél promenády (s výjimkou přístavu) slouží jako pláž městského typu s dobrým vybavením. K dispozici jsou rozmanité vodní sporty, především různé vodní matrace. V severozápadní části obce najdete místa ke koupání vylepšená kamennými plotnami a další prostorná pláž o délce asi 500 metrů se táhne u cesty do Čaklie. Nemá sice žádné vybavení, ale nebývá tolik přeplněná.

Další rekreační střediska poblíž Podgory

Jak si užít prázdniny v Podgoře

Podgora.jpgObec skýtá plné turistické vybavení zahrnující obchůdky, restauranty, poštu či banku. Během letní sezóny se zde koná akce Podgorské kulturní léto i s účastí několika českých umělců. K procházce zve pobřežní promenáda od jachetní mariny až ke kostelíku Sveti Tekla. Díky značeným turistickým stezkám nad Podgorou si na své přijdou též milovníci horské turistiky. Některé pokračují až vysoko k vrcholkům přírodního parku Biokovo.

Máte-li chuť podívat se z Podgory někam dál, vyzkoušejte:

  • jižní pobřeží Brače s vyhlášenou pláží Zlatni rat,
  • Starigradskou planinu (UNESCO) na ostrově Hvar,
  • úrodnou deltu řeky Neretvy.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Podgora

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím