Podrobné informace

 • 30 °C červenec / srpen *
 • 24 - 25 °C červenec / srpen *
 • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Zaostrog, dovolená v žáru jadranského slunce

Menší, avšak velice příjemné letovisko Zaostrog s úchvatným panoramatem impozantního skalnatého masivu hory Viter (769 m n. m.) vás uvítá na jadranském pobřeží jižní Dalmácie. Patří k utěšeně se rozvíjejícím turistickým centrům v jižní části Makarské riviéry s výhledem na ostrov Hvar (západně) a na poloostrov Pelješac (jižně). Do Splitu to je po silniční Jadranské magistrále vedoucí kolem letoviska asi 120 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže a Zaostrog, to jde k sobě

Původní vesnička Zaostrog pod svahy pohoří Rilić se v posledních letech rozrostla až k jadranským břehům, kde se rozvíjí turistický ruch. Dnes již nabízí kompletní infrastrukturu, umocněnou horkým letním počasím, pěknými plážemi a malebnou okolní přírodou. I přes skrovnější vybavení zábavními podniky si tady užijete parádní dovolenou, zvláště doplníte-li ji o výlety na četná zajímavá místa.

Prakticky celé pobřeží Zaostrogu lemuje hezká kamínková pláž, zhruba uprostřed rozdělená malou jachetní marinou. Celková délka pláže přesahuje 1 kilometr, pokrývá ji vrstva štěrku s pískem a svižně se noří do osvěžující, čisté vody. Tolik potřebný stín zajišťuje borový lesík. Další pláže najdete v sousedních letoviscích (Drvenik, Podaca či Gradac).

Přehled aktivit v Zaostrogu

Zaostrog.jpgObchod, pošta, restaurace, kavárna – Zaostrog poskytuje veškerou důležitou infrastrukturu a pro vše ostatní můžete dojet do Makarské, Gradacu nebo Ploče. Obec se také pyšní barokním kostelem Sveta Barbara a především františkánským klášterem s nádhernou křížovou chodbou, rajským dvorem a zahradou se zbytky římské mozaiky. Za návštěvu však rozhodně stojí také:

 • Rozlehlá delta řeky Neretvy
 • Starobylé město Ston se systémem opevnění
 • Národní park Mljet
 • Zpět na přehled informací o Dalmácii a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Nejoblíbenější hotely - Zaostrog

  Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.