Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Živogošče, dovolená s úsměvem a spoustou zážitků

K pohádkovým relaxačním oblastem u dalmatského pobřeží patří i Živogošče (Živogošće) ležící mezi Igrane na západě a Drvenikem na východě. Přímo naproti se z Jaderského moře vynořuje rozlehlý ostrov Hvar, do významného letoviska Makarská to je odsud asi 20 kilometrů a do Splitu dojedete po hlavní pobřežní silnici za necelé 2 hodiny.

Jaké pláže najdete u Živogošče

Celkem 6 kilometrů jadranských břehů zabírá Živogošče, resp. 3 zdejší letoviska Porat, Mala Duba a Blato. Nacházejí se na začátku prudkého svahu, stoupajícího k vrcholu Velika Kapela (1 155 m n. m.) v nádherném pohoří Biokovo. Dobré spojení s okolím zajišťuje silniční Jadranská magistrála a dostatek stínu poskytují hojné borovicové lesy.

Pláže kolem Živogošče pokrývá vrstva drobných oblázků a hrubého písku, lemuje bujná vegetace a zakončuje pozvolný vstup do průzračné vody. Za vyzkoušení stojí například podlouhlá a úzká plaža Porat severně od centra nebo pláže na obě strany od jachetní mariny v Blatu. Naprosto úchvatná místa ke koupání objevíte skrytá i pod skalisky, která se zde často táhnou podél pobřeží.

Další rekreační střediska poblíž Živogošče

Živogošče je plné možností zábavy

Zivogosce.jpgZákladní vybavení v Živogošči zahrnuje restaurace, kavárny, hospody, obchody, poštu i prodejnu potravin. Historických památek tady kromě františkánského kláštera s barokním kostelem mnoho nenajdete, zato se můžete věnovat cyklistice, tenisu a rozmanitým vodním sportům. A každý, kdo rád poznává okolí svého prázdninového pobytu, by neměl vynechat:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Živogošče

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.