Igrane

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Igrane, dovolená s chutí pravé Dalmácie

Mezi oblíbenými turistickými centry Drašnice a Živogošće se nachází menší obec Igrane. Je to zhruba 18 kilometrů na jihovýchod od Makarské a na dohled ostrova Hvar. Leží v prudkém svahu, který se zvedá prakticky už 200 metrů od břehů Jadranu k vrcholu Velika Kapela (1 155 m n. m.) v úchvatném masivu Biokovo. Po hlavní pobřežní silnici, vedoucí těsně nad letoviskem, se do dalmatské metropole Splitu dostanete po 100 kilometrech, do Dubrovníku ještě po více než dalších 30 kilometrech.

Igrane a jeho pláže

Igrane je malebná víska, kde se snoubí stará kamenná zástavba s nově vystavěnými ubytovacími kapacitami. Nacházejí se tu dva přístavy, jeden malý pro kotvení jachet a druhý větší pro výletní lodě. Na svazích kolem rostou staré olivovníky, mezi nimiž se proplétají (většinou neznačené) stezky mířící až na vrcholový hřeben Biokova.

Igrane obklopuje mělký záliv s pláží, tvořenou jemnými kamínky. Disponuje dobrým vybavením, spousta občerstvovacích provozů zve na něco dobrého zvláště na přiléhající promenádě. Nechybí vodní atrakce a sporty jako windsurfing, potápění, jízda na vodních lyžích a skútrech nebo jachting. Podobná pláž je i v sousedním Živogošće a severozápadním směrem vede cesta k dalším neoficiálním, méně zaplněným plážím přírodního charakteru.

Další rekreační střediska poblíž Igrane

V Igrane je klid, ale nudit se nebudete

Igrane.jpgV nevelkém a klidném Igrane najdete veškeré důležité služby (obchody, restaurace, poštu, lékárnu). Kromě slunění na pláži si užijte především méně náročné aktivity ve formě procházek, joggingu, minigolfu a jízdy na kole. Na děti čekají hřiště. Kousek od obce se ukrývá kostelík sv. Mihovila z 11. století, jedna z nejvýznamnějších středověkých památek Makarské riviéry, ovšem pěkně se projdete i křivolakými uličkami mezi kamennými domky při západu slunce.

Váš pobyt v Igrane osvěžte výpravami do zajímavých lokalit:

  • Národní park Kornati, nejčlenitější souostroví Středomoří
  • Diokleciánův palác ve Splitu (UNESCO)
  • Národní park Krka s úžasnými vodopády

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Igrane

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím