Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Premantura, dovolená na poloostrově splněných přání

Nejjižnější istrijské letovisko Premantura vás očekává zhruba uprostřed protáhlého, asi 8 kilometrů dlouhého poloostrova Kamenjak. K jadranským břehům je to na obě strany zhruba 200 metrů: západně se otevírá širé moře, na východě se až k obci Pomer táhne soustava úzkých zátočin. Silnice rychle spojují Premanturu s jinými resorty v nedalekém okolí (Medulin, Banjole či Verudela), ukončení dálnice A9 mezi regionální metropolí Pulou a mezinárodním letištěm Zračna luka Pula je odsud asi 15 kilometrů.

Pláže na dosah Premantury vás osvěží

V severní polovině se povrch Kamenjaku zvedá několik desítek metrů nad hladinu Jaderského moře a nabízí řadu pěkných rozhledových míst. Na jihu poloostrov klesá do roviny, kterou zabírá přírodní rezervace Donji Kamenjak i Medulinski Arhipelag. Nevelká Premantura (cca tisíc stálých obyvatel), vyhlášená chovem ústřic a slávek jedlých či lovem mořských raků a typická svou odlehlostí a klidem, se rozkládá přesně na rozhraní těchto dvou oblastí. Na své si tu přijdou hlavně milovníci pohodové atmosféry, sportovci či vyznavači aktivní dovolené, při které je nutné k zajímavým místům i cestovat.

Jadranské břehy s ostrůvky (Bodulaš, Ceja, Fenera a Trumbuja) poblíž Premantury jsou doslova obsypány menšími, romanticky vyhlížejícími plážemi. K nejhezčím se řadí oblázkové pláže Radovica a Pinižula na západním pobřeží, za vyzkoušení však rozhodně stojí i plaža Polje nebo zátoka Portić (mimořádně oblíbená jachtaři). Premantura poskytuje příhodné podmínky pro vodní sporty včetně potápění v podmořských jeskyních (např. Kolumbarica), surfování a rybaření.

Další rekreační střediska poblíž Premantury

Jak si užít prázdniny v Premantuře

Premantura.jpgV malém centru městečka najdete informační středisko, supermarket, několik restaurací a kaváren, muzeum Kuca Prirode a kostelík Sv. Lovre. Projdete-li se po Kamenjaku, čeká vás množství neobvyklých lokalit. Jednou z nich je „dinopark v přírodě“ vybudovaný na základě nálezu dinosauří stopy na ostrůvku Fenoliga, další vyhlídka Lanterna (bývalá vojenská pozice) směrem na pohoří Učka a na ostrovy Cres a Lošinj. Lodí se můžete vypravit k majáku na útesu Porer.

Kdo chce z Istrie poznat ještě více, může se vydat do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Premantura

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.