Lacco Ameno

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lacco Ameno, dovolená naplněná lázeňskou péčí

Letovisko Lacco Ameno se nachází na severu ostrova, u zátočiny San Monatono. Západním směrem leží nejsevernější bod Ischie, mys Punta Cornacchia, východně se táhne jiné významné rekreační středisko Casamicciola Terme. Na vrchol nejvyšší hory Monte Epomeo (789 m n. m.) to je po silničkách a lesních stezkách zhruba 6 kilometrů.

O plážích v dosahu Lacco Ameno

První osada na Ischii, významné archeologické centrum a původní řecká kolonie se symbolickým skalním útvarem Fungo ve tvaru houby, to všechno je Lacco Ameno (asi 5 tisíc obyvatel). Ale také vyhlášené lázně, možnosti příjemných vycházek podél břehů Tyrhénského moře i do okolních kopců, řada kulturních událostí, koupání nebo sport a jiné aktivity. Pobyt v Lacco Ameno nadchne všechny věkové skupiny se zájmem o klidně prožitou dovolenou.

Přímo v Lacco Ameno láká k vodním radovánkám a slunění několik menších, avšak pěkných a velmi dobře vybavených pláží. Zabírají každý volný kousek pobřeží kolem přístaviště, pokrývá je jemný písek, svižně se noří do vody a těží z bohaté nabídky restaurací i obchodů na souběžné promenádě. U severozápadně umístěné pláže Lido di San Montano najdete populární termální park Negombo.

Další rekreační střediska poblíž Lacco Ameno

Vše o zábavě v Lacco Ameno

Lacco-Ameno.jpgZáklad léčebné nabídky Lacco Ameno tvoří horké prameny (např. Regina Isabella) užívané k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Za symbol města se považuje skalní útvar Fungo, vystupující z vody asi 150 metrů od přístavu a připomínající svým tvarem houbu. Nálezy keramiky z 8. až 2. století př. n. l. vystavuje muzeum Santa Restituta. Velice starý je i kostel Parrocchia Di Santa Maria Delle Grazie.

A kam dál za zábavou na Ischii?

Zobrazit podrobné informace