Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ischia Ponte, dovolená v centru dění ostrova

Historické centrum hlavního ostrovního města Ischia Ponte se rozkládá na východním pobřeží u Tyrhénského moře. Táhne se od pláže Spiaggia di Cartaromana na jihu až k parku Pineta Mirtina, kde na něj navazuje přístavní čtvrť Ischia Porto. Je odsud dobře vidět na ostrůvek Procida a ještě vzdálenější Vesuv s Neapolí na italské pevnině.

Koupání kolem Ischia Ponte

V Ischia Ponte najdete vše, co dovolená žádá: odpočinek, zábavu, nakupování, kulturu i rozmanité společenské události. Terén je zde pouze mírně zvlněný (než začne západním směrem stoupat do vrcholků jako Monte Trippodi ve vnitrozemí), ideální tak akorát pro příjemné procházky a užívání rozkošné přímořské atmosféry.

Ischia Ponte se pyšní řadou menších, líbezných pláží. Nejznámější z nich je, zásluhou horkých pramenů vyvěrajícími přímo do moře, Spiaggia di Cartaromana jižně od centra. Další plážičky se ukrývají především severním směrem. Jedná se například o písečnou pláž La Mandra s báječným výhledem na historické jádro, rozlehlejší Spiaggia dei Pescatori nebo Bagno Antonio s kamennými moly.

Další rekreační střediska poblíž Ischia Ponte

Jak na aktivní pobyt v Ischia Ponte

Ischia-Ponte.jpgZvláště kolem ulice Via Luigi Mazzella láká k návštěvě bezpočet restaurací, nočních podniků či luxusních obchůdků. V zástavbě dále od pobřeží najdete i supermarkety, dětská hřiště, zdravotní středisko a jiné služby. Hlavní magnet města tvoří úchvatný Aragonský hrad na ostrůvku, spojeném s pevninou asi 200 metrů dlouhým náspem. K význačným památkám se řadí ještě katedrála, chrám Madonna delle Grazie, mořské muzeum či Michelangelova věž.

Tipy na další výpravy za bohatstvím ostrova:

Zobrazit podrobné informace