Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sirmione, honosná dovolená na jedničku

Vznešené historické město a vyhlášené letovisko Sirmione leží na jižním pobřeží Lago di Garda. Okupuje 4 kilometry dlouhý a maximálně 600 metrů široký poloostrov vystupující do jezera mezi dalšími rekreačními středisky Peschiera del Garda (východně) a Desenzano del Garda (západně). Blízká dálnice A4 spojuje Brescii s Veronou, kde se nachází mezinárodní letiště Aeroporto Valerio Catullo.

Vyberte si z možností koupání u Sirminone

Sirmione.jpg

Zásluhou své dlouhé historie, unikátní polohy a atraktivnímu vzhledu s řadou památek patří Sirmione k nejvíce navštěvovaným lokalitám kolem Gardského jezera. Hustá zástavba v rovinách na jihu přechází ve starobylé centrum s přístavem pod pahorkem na špičce poloostrova (která byla původně ostrovem).

Členité a dlouhé pobřeží poloostrova přeje místům ke koupání – k dispozici tady je 8 pěkných pláží, některých velice luxusně vybavených. K nejatraktivnějším z nich se řadí nadmíru pohodlná Lido delle Bionde na konci poloostrova mezi městským parkem Villa Cortina a pozůstatky starořímské vily Grotte di Catullo (největší v severní Itálii). V novější části města najdete pláže jako např. Spiaggia Brema, termální aquacentrum nebo lázně s horkým pramenem Boiola v resortech Virgilio a Catullo.

Další rekreační střediska poblíž Sirmione

Různorodá zábava Sirmione potěší každého

Sirmione nabízí skvělou infrastrukturu v čele s nákupními možnostmi, restauranty a kavárnami, s půjčovnami bicyklů a lodiček, sportovišti, parky či nemocnicí. Během toulek městem nevynechejte krásné výhledy na jezero s alpskými masivy Adamello a Monte Baldo v pozadí, ani pamětihodnosti v čele s vodním hradem Rocca Scaligera a kostelem San Pietro. Milovníci sportu si užijí plavbu na lodi, cyklistiku po značených stezkách v mírném terénu a spoustu turistických tras. Vydat se však můžete ještě o kus dál, do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sirmione

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.