Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Malcesine, klidná dovolená ve stínu horských velikánů

Vyhlášené rekreační středisko Malcesine leží na úzkém, severovýchodním břehu Lago di Garda. Jezero s úchvatným pozadím přírodního parku Adamello se tady zužuje na pouhé 3 kilometry. Na opačné straně se terén rychle zvedá do alpského pohoří Monte Baldo s vrcholy Punta di Vo (1 535 m n. m.), Cima delle Pozzette (2 132 m n. m.) a Monte Baldo (2 218 m n. m.). Nejbližší letiště (Aeroporto Valerio Catullo) funguje ve Veroně 60 kilometrů daleko.

Koupání a sport u Malcesine

Malcesine.jpg

Malebné přístavní městečko Malcesine zabírá členitější úsek pobřeží Gardského jezera na dvojici nevýrazných poloostrůvků mezi obcemi Navene (na severu) a Assenza (na jihu). Typická italská historická architektura se starobylými domy a úzkými uličkami, výtečná gastronomie a spousta možností méně i více náročných výšlapů do okolí sem láká velké množství turistů.

I přes pobřeží posázené četnou zástavbou najdete kolem Malcesine dostatek prostoru na pláže, charakteristické oblázkovým povrchem a minimální šířkou. Maličké pláže se sice ukrývají hned u přístavu v centru města, pokud se však chcete opravdu vykoupat, musíte se vypravit dále na sever nebo na jih. Kolem pláží vede cyklostezka a často vanoucí vítr svádí k plachtění a windsurfingu.

Další rekreační střediska poblíž Malcesine

Zábava, památky a atrakce Malcesine

Turistická infrastruktura Malcesine zahrnuje spoustu obchodů a restaurací (např. Ristorante al Corsaro), informační službu, veřejné toalety, půjčovny bicyklů i zdravotní středisko. K největším památkám patří kostel Santa Maria di Navene, palác Palazzo dei Capitani, barokní kostel Santo Stefano a především gotická pevnost Castello Scaligero. Atrakci jiného druhu představuje kabinová panoramatická lanovka z ulice Via Navene Vecchia na Monte Baldo. Kdo rád cestuje a poznává, neměl by vynechat ani:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Malcesine

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.