Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Golfo di Marinella, dovolená pro milovníky slunce a pláží

Menší záliv Golfo di Marinella se zakusuje do sardinské pevniny na jejím severovýchodě mezi slavnými letovisky Porto Rotondo a Golfo Aranci. Dosahuje největší šířky i délky kolem 2,5 kilometrů a zároveň tvoří jižní část vyhlášeného Smaragdového pobřeží (Costa Smeralda). Od mezinárodního letiště u města Olbia v regionu Gallura leží asi 18 kilometrů.

Pláže Golfo di Marinella jsou k odpočinku jako stvořené

Golfo-di-Marinella-(1).jpgOblast Golfo di Marinella se pyšní velice členitým pobřežím vyšperkovaným písečnými plážemi, romantickými poloostrůvky, jachetními přístavy, pitoreskními kamennými útvary a dlouhými moly pro ukotvení jachet či lodiček. Hned u břehu začínají četné ubytovací areály zahrnující luxusní hotely, vilové komplexy a honosné rezidence. Mezi nimi se najde dostatek prostoru pro rozmanité služby, náměstíčka, sportoviště, ale též jezírka a bohatou vegetaci.

Největší magnet Golfo di Marinella tvoří jeho překrásné pláže, charakterizované nevelkými rozměry, světlým pískem a báječně průzračnou vodou. Děti a senioři ocení pouze decentní klesání mořského dna umožňující bezpečné koupání pro všechny. Největší, nejlépe vybavená a tedy i nejpopulárnější je Spiaggia Di Marinella, kde v letních měsících bývá skutečně plno. Vyplatí se proto najít si své klidné místečko na trošku odlehlejších plážích jako Spaggia Il Borgo di Punta Marana nebo Spiaggia dei Bambini (Spiaggia di Giò).

Další rekreační střediska poblíž Golfo di Marinella

Jak si užít pobyt v Golfo di Marinella

Turistická infrastruktura v Golfo di Marinella znamená řadu restaurací a barů, lékárnu, obchůdky i supermarket či vlakovou zastávku. Za většími nákupy se vydejte do Porto Rotondo a do Olbie. K oblíbeným aktivitám tady patří sport, cykloturistika, plavby lodí a poznávání okolních památek a atrakcí. Z nich stojí opravdu za to:

Zobrazit podrobné informace