Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Aghios Spyridon, dovolená na opuštěném kerkyrském severu

K nejsevernějším řeckým bodům v Jónském moři patří nevelké letovisko Aghios Spyridon. Najdete ho na severním pobřeží ostrova Korfu, jenom několik kilometrů od význačných turistických středisek Acharavi a Roda. Na opačné, východní straně dohlédnete až na evropskou pevninu do Albánie. Ostrovní metropole Kerkyra s mezinárodním letištěm je vzdálená asi 40 kilometrů.

Aghios Spyridion a jeho pláže

Aghios Spyridon (Agios Spiridon) se skládá pouze z několika ubytovacích zařízení, která v podstatě nahradila bývalou rybářskou vesničku. Okolní krajina se vlní jenom mírně a kousek od hotelů se táhne laguna Antinioti s navazujícím pásmem mokřadů a slepých vodních ramen. Všude vládne idylický klid, kolem domků se vinou úzké silničky a první kopce směrem na jih pokrývají piniové či cypřišové háje. Teprve pár kilometrů ve vnitrozemí se povrch výrazně zvedá, aby dospěl do svého nejvyššího bodu na celé Kerkyře, do vrcholu Pantokrator. Z letoviska k němu vede i značená turistická trasa.

Mořské břehy jsou u rekreačního střediska Aghios Spyridon poměrně členité, kamenité, s mnoha ostrůvky, z části do vody padají prudké útesy. Na milovníky koupání, opalování a vodních sportů čekají dvě pěkné písečné pláže: západní, měřící asi 100 metrů, je větší, východní o něco menší. Obě zvolna míří do modravého Jónského moře a nabízejí slunečníky, lehátka, sprchy, převlékárny a jiný servis. Pro sportovce i malé děti se tady najde dostatek zábavy.

Další rekreační střediska poblíž Aghios Spyridon

Ani v okolí Aghios Spyridon není o zábavu nouze

Aghios-Spyridon.jpg

V Aghios Spyridon budete odkázáni převážně na svůj hotel, neboť navazující turistická infrastruktura zde prakticky neexistuje. Můžete sice využít několika minimarketů, taveren a kaváren, pokud však zatoužíte po větším výběru, ruchu v ulicích nebo po nějaké specifické službě, jako je lékárna nebo pošta, musíte vyrazit podstatně dál – například do letoviska Kassiopi. V blízké Rodě lze využít závodní motokárový okruh. Z ostatních atrakcí na Korfu vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace