Kassiopi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kassiopi, dovolená na krásném kerkyrském severu

Význačné turistické centrum Kassiopi leží na východním výběžku severní části Korfu, na začátku průlivu oddělujícího ostrov od evropské pevniny (Albánie). Jihozápadním směrem se otevírá pohled na Pantokrator, s 917 metry zdejší nejvyšší horu. Do hlavního města Kerkyry je to odsud 35 kilometrů, nepříliš daleko se rozkládá letovisko Acharavi.

Rušné i romantické pláže v Kassiopi

Menší vilky a apartmány, tvořící společně s bohatou zelení z velké části typický pohled na Kassiopi, nenarušují jeho malebnost a historický význam. Příjemnou dovolenou si zde díky klidným zákoutím i hlučnějším místům s bujarou zábavou užijí všechny věkové skupiny včetně rodin s dětmi. Kromě opalování lze podnikat procházky po zdejších památkách, do blízkého okolí plného přírody či využít přístaviště k výletu například na řeckou pevninu. Nechybí vybavení všemi základními službami.

Kassiopi na členitém pobřeží Jónského moře disponuje několika plážemi. K nejznámějším patří 200 metrů dlouhá pláž Karavi, romantické pláže Bataria, Kanoni či Kalamionas a pláž Imerolia táhnoucí se směrem na západ. Pláže tvoří hrubý písek a oblázky, klesání do vody je většinou mírné. Řada z nich nabízí spoustu příležitostí k vodním sportům, lehátka se slunečníky, taverny, obchody a občerstvení.

Další rekreační střediska poblíž Kassiopi

Využijte v Kassiopi možnosti výletů pěších i po vodě

Kassiopi.jpgV Kassiopi, původně rybářské obci, byste určitě neměli vynechat návštěvu některé z místních restaurací (např. Tavernaki s výhledem na přístav), připravujících rozmanité speciality z mořských plodů. Najdete tady také bary, kavárny, obchůdky se suvenýry, butiky, potravinové minimarkety, poštu, lékárnu a dětské hřiště. Důležitou památku představují zbytky velké pevnosti z benátské éry. Jakým aktivitám se věnovat během dovolené v Kassiopi?

  • Zkuste plavbu pronajatým člunem na blízké ostrůvky Paxos a Antipaxos.
  • Navštivte zříceninu dórského chrámu v letovisku Roda.
  • Prohlédněte si muzeum mušlí v Benitses.
  • Nezapomeňte na zámek Achillion rakouské císařovny Sissi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kassiopi

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím