Počasí na Peloponésu: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou k moři na Peloponés od června až do září

Je-li vaše představa o dovolené hlavně plážová, vyberte si z termínů zájezdů na Peloponés v období od června do září. Přes léto v podstatě neprší a slunce svítí nejdéle. Pokud si chcete užít koupání v moři a máte raději teplejší počasí, leťte ideálně v srpnu. Voda se v tu dobu vyhřeje na fantastických 26 °C.

Pro výlety a poznávání řeckých krás je naopak vhodnější květen a říjen, kdy se nebudete při prohlídkách nejslavnějších antických památek roztékat vlivem tropických teplot.

Hlavní sezóna: červen až září

Vedlejší sezóna: květen a říjen

Teploty moře a vzduchu na Peloponésu

Průměrná teplota moře od června do srpna: 23-26 °C

Pocasi-N-Pelopones-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 26-29 °C

Pocasi-N-Pelopones-vzduch.jpg

Pocasi-N-Pelopones-srazky.jpg

Podnebí na Peloponésu: v zimě oceníte pršiplášť, v létě paraple

Subtropické podnebí na Peloponéském poloostrově je jako stvořené pro nádhernou rodinnou dovolenou naplněnou koupáním a sluněním na plážích. Hodně se podobá počasí ve zbytku Řecka, byť se v jednotlivých letoviscích jako Erateini, Kyllini nebo Niforeika může vzhledem k velké rozloze oblasti lišit.

Zimní počasí se těší relativně příznivým hodnotám, co se týče teploty vzduchu. Průměr se pohybuje okolo 15 °C během dne, v noci kolem 7 až 9 °C. Od prosince do února ale často prší a venku bývá nevlídno. Na horách sněží, čehož využívá například lyžařský areál pod vrcholem Aroania v pohoří Chelmos poblíž Kalavryty.

Během prvních jarních týdnů počasí pomalu obrací, prší stále hojně, už se ale objevuje více slunečných dnů a příroda začíná zelenat. Teploty v nížinách již stoupají přes dvacítku, vysoko v horách se naopak stále drží poslední zbytky sněhu.

Dlouhé letní počasí začíná už koncem května a trvá až do začátku října. Především během července a srpna je velice slunečné a horké. Srážky se vyskytují ojediněle a teploty jsou velmi vysoké, běžně mají potenciál překračovat 30 °C. Moře kolem pláží se drží na příjemných 23 až 26 °C.

S podzimem pozvolna přituhuje, obloha se často zatahuje, déšť je častější a teplota moře logicky následuje ochlazováním.

Co s sebou na Peloponés, abyste horka zvládli na výbornou

V létě užijete lehké oblečení na pláž i k bazénu. Dámy určitě nic nezkazí delším šátkem přes plavky a vzdušnými šaty, pánové ocení volné košile. Doplňte si prázdninový šatník ještě o slušivý klobouk a brýle a dovolenou na Peloponésu prožijete příjemně od začátku do konce. Bude se vám ještě hodit: 

  • pohodlná obuv, na výlety po památkách a do přírody pevnější,
  • nepromokavá bunda a deštník,
  • obuv do vody.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině: