Počasí na Santorini: kdy jet?

V létě je na Santorini krásné počasí zaručeno. Vládne zde teplo okolo 30 stupňů a sucho, déšť tu v podstatě neznají. Vedra zde zpříjemňují větry zvané meltémy, díky kterým jsou i nejteplejší dny na Santorini snesitelné.

Dovolenou na Santorini plánujte od června do poloviny září

Nejvíce si slunce, teplého moře a pláží užijete na Santorini od června do poloviny září. Pokud vám nevadí chladnější voda nebo cestujete vyloženě za romantikou a panoramaty jednoho z nejkrásnějších řeckých ostrovů, využijte okrajové části letní turistické sezóny, které jsou i cenově dostupnější.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: duben až květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Santorini

Průměrná teplota moře od června do srpna: 21-24 °C

Pocasi-Santorini-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 27-28 °C

Pocasi-Santorini-teploty.jpg

Pocasi-Santorini-srazky.jpg

Podnebí na Santorini: mírné zimy, tropické léto

Santorini je jeden z nejjižnějších ostrovů souostroví Kyklady. Stejně jako ostatní řecké ostrovy ho charakterizuje středomořské klima s horkým a slunečným létem a deštivou zimou.

Hlavně v zimním období se může projevit silnější vítr a teploty mohou klesat až k nule. Průměrné denní teploty v lednu a únoru se pohybují okolo 11 °C.

Jaro se začíná ozývat přibližně od poloviny března, kdy se teploty zvedají, pozvolna ustává srážek a na Santorini se vrací zeleň. Na přelomu dubna a května už teploty obvykle překračují 20 °C.

Létu vládne slunečné a velmi teplé počasí od června do poloviny září, kdy průměrné denní teploty dosahují okolo 27-28 °C. Z Afriky mohou na několik dní přijít vlny veder a pak rtuť teploměrů sahá daleko přes 30 °C. Osvěžení přináší severní vítr zvaný meltémi, který poskytuje příjemné ochlazení v tropických dnech. Od června do srpna prakticky vůbec neprší. Teplota moře se v hlavní letní sezóně od července do září drží mezi 23-24 °C. Bazénům se sice nevyrovná, ale v horku je pro osvěžení akorát.

Déšť přichází s končícím létem. Podzim se začíná hlásit o slovo ke konci září, i když často je počasí ještě vyloženě letní a moře stále teplé. Objevují se ale první přeháňky, které mohou být i trvalejšího charakteru.

Co s sebou na Santorini, aby vás počasí nepřekvapilo

Na Santorini bývá vítr občas chladnější, obzvlášť koncem jara a na podzim. Vyplatí se vzít si na dovolenou alespoň šátek přes ramena a několik kusů teplejšího oblečení na večer.

Bude se vám hodit: 

  • prodyšné oděvy z lehkých přírodních materiálů,
  • brýle proti slunci s ochranným filtrem,
  • nepromokavý oděv a deštník pro případ deště,
  • obuv do vody - pláže na Santorini jsou oblázkové a někdy i kamenité,
  • samozřejmostí je plážová výbava.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině.

Počasí na řeckých ostrovech