Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Troulos, dovolená ve víru koupání a poznávání

Na jihu Skiathu se nachází jeho největší turistické středisko Troulos. Přímo naproti němu vykukuje z Jónského moře malý kopulovitý ostrov Troulonisi. Pobřeží je tady velice rozmanité a zahrnuje mělkou zátoku s pěknou pláží i skalnaté, hůře přístupné úseky. Směrem do vnitrozemí se zvedají kopečky s výškou kolem 200 metrů. Hlavní silnice ze sousedního Koukounaries pokračuje dále na východ a sever až do hlavního města, vzdáleného zhruba 10 kilometrů.

Troulos a jeho pláže

Řecká víska Troulos je poměrně velké a klidné letovisko, které zároveň nabízí spoustu možností k aktivnímu prožití dovolené. Zástavbu v mírném svahu doplňují klikaté uličky a bujná vegetace. Dovolená zde zaujme všechny věkové i zájmové skupiny, neboť každý si najde svou porci zábavy.

V mělké zátoce u Troulos se rozkládá prostorná, písečná pláž Troulos Beach s pozvolným vstupem do průzračně čisté vody. Pro svoji kvalitu, personál plavčíků hlídajících bezpečnost a další služby (lehátka, slunečníky, občerstvení atd.) získala prestižní ocenění Modrá vlajka. Nadchne rodiny s malými dětmi a díky nabídce vodních sportů i aktivní rekreanty. Lze si však také zapůjčit motorový člun a vydat se na malé pláže v okolí, jinak než z moře nepřístupné.

Další rekreační střediska poblíž Troulos

Tipy na zábavu kolem Troulos

Troulos.jpgV Troulos jsou v provozu četné taverny (Taverna Skiathos Vareli aj.), bistra, bary a obchody – zvláště podél hlavní silnice. K dispozici je čerpací stanice, fotbalové hřiště a zastávka autobusu. Troulos a okolí se hodí pro pěší turistiku, můžete podniknout menší procházky i delší výlety – daleko to není například na slavnou Banana Beach.

Vyplatí se půjčit si auto a po klikatých cestách projet celý ostrov včetně míst jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Troulos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.