Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Nerja, dovolená mezi plážemi a historií

Historické městečko Nerja leží na jihu Španělska mezi dalšími letovisky Almunecar a Torrox. Centrum oblasti na pobřeží Costa del Sol, město Málaga s mezinárodním letištěm, leží 50 kilometrů na západ. Severním směrem do vnitrozemí se prudce zvedá pohoří Sierra de Almijara (vrchol Novachica dosahuje výšky 1 831 m). Říčky z jeho údolí stékají do Alboránského moře, modrajícího se na jihu.

Nerja, její historie a pláže

Nerja (20 tisíc obyvatel) je starobylé město rozložené na mírném svahu, jehož centrum protínají úzké uličky. I přes dobrou dostupnost dálnicí A7 se jedná se o klidnější letovisko, protiklad rušným střediskům západně od Málagy. Dovolená je zde vhodná pro seniory, rodiny s dětmi a milovníky historie a turistiky.

Nerja nabízí hned několik pěkných pláží. Hlavní z nich je 800 metrů dlouhá, písečná Playa Burriana s pozvolným vstupem do vody a s dostatečným vybavením lehátky, slunečníky, bary i restauracemi. Menší Playa de Calahonda leží přímo pod vyhlídkou „Balkón Evropy“. Plážička Playa el Chorrillo s povrchem kombinujícím písek a oblázky se pyšní diskrétním umístěním mezi útesy, stejně klidná je i kilometrová Playa el Playazo.

Další rekreační střediska poblíž Nerji

Jak se bavit na dovolené v Nerji

Nerja.jpgMěsto Nerja poskytuje dostatek příležitostí ke stravování, nakupování i zábavě (je tu např. veřejné koupaliště a multifunkční sportovní areál). Během procházky stylovými uličkami v centru lze navštívit městské muzeum a na pobřeží legendární vyhlídku „Balkón Evropy“. Hlavní atrakcí je však blízká jeskyně Cueva de Nerja s pravěkými malbami. Pár tipů na další výlety z Nerji do okolí:

Zobrazit podrobné informace