San José

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

San José, dovolená kousek od středomořské katedrály

Západní, hornaté části Ibizy vévodí městečko San José. Leží ukryté pod nejvyšší ostrovní horou Cap de sa Talaia (476 m n. m.) asi 7 kilometrů od břehů Středozemního moře. Není to odsud daleko na letiště (11 km), ani do metropole Eivissy (UNESCO), ze které sem vede hlavní silnice mířící dále do Sant Antoni de Portmani. Nejlépe dostupným letoviskem je Cala Tarida.

Klidné středisko San José s horami i plážemi na dosah

San José (Sant Josep de sa Talaia) sice neleží přímo u moře, avšak díky své malebné poloze v kopcích je pohodovým střediskem jako stvořeným pro dovolenou. Pyšní se typickou architekturou ostrova, příznačnou španělskou atmosférou a nebetyčným klidem. Pobyt zde poskytuje spoustu možností k rozjímání ve stylových restauracích a k nákupům v malých krámcích s ručně vyrobeným, lokálním zbožím.

Středomořské břehy jsou na západním výběžku Ibizy velmi rozmanité a voda v nich vymodelovala zátočiny s romantickými plážemi. Nejblíže k San José se nachází oblázková Es Cubells, ukrývající se jižně od města mezi vysokými útesy. Za poplatek nabízí lehátka se slunečníky, v průzračné vodě jsou ideální možnosti pro šnorchlování a potápění. Pláž Cala d´Hort s nádhernými výhledy na západ slunce najdete na druhé straně výběžku.

Další blízká rekreační střediska:

Jak si užít San José na Ibize

San-Jose.jpgV San José se dobře seznamte s místním stylovým prostředím – návštěvou obchůdků nebo ochutnáním specialit některé z restaurací (No te olvides de acordarte, La Focacheria, Es Galliner či Raco Verd). V obci najdete supermarket, banku, lékárnu a poštu. Cestování po pobřeží západního výběžku poskytuje množství vyhlídkových míst, zvláště na ostrovní horu Es Vedra („Katedrála Středomoří“). Kam se ještě vypravit na Ibize:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - San José

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím