Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Guía de Isora, dovolená vysoko nad Atlantikem

Na západě Tenerife ležící městečko Guía de Isora se nachází na svazích Pico de Teide v nadmořské výšce asi 500 metrů. Od břehů Atlantiku a letovisek jako Playa la Arena nebo Playa San Juan ho dělí zhruba 10 kilometrů. Směrem na východ se vypínají vrcholy Montaňa de Tejina a Montaňa de Chasogo. S metropolí Santa Cruz ho spojuje dálnice TF-1.

Kam za plážemi z Guía de Isora

Historická Guía de Isora (kolem 20 tisíc stálých obyvatel v celém okresu) má své kořeny v poustevně Nuestra Senora de Guia, kterou roku 1605 povýšili na farnost. V 50. letech minulého století se v oblasti začalo rozvíjet zemědělství a o 30 let později i turistický ruch. Městečko dnes tvoří centrum pěstitelství na západě ostrova, zároveň slouží jako základna pro horské výpravy do vnitrozemí.

Pobřeží Atlantského oceánu v dosahu Guía de Isora ukrývá celou řadu zajímavých pláží. Turisticky nejznámější leží u rekreačního střediska Los Gigantes: Playa Los Guios, Playa de la Arena, Playa de los Topos v Alcalá či Playa de Santiago. Pro všechny je typický tmavý, vulkanický písek a rychlé klesání do vody. Jižním směrem odsud lákají k poležení menší, nenápadné pláže jako Playa de San Juan, Playa de Abama nebo Playa de Fonsalía.

Další rekreační střediska poblíž Guía de Isora

Guía de Isora a tipy na aktivní prožití dovolené

Guia-de-Isora.jpgV Guía de Isora funguje řada obchodů, restaurací i provozoven služeb. Supermarkety včetně lékárny a zdravotního střediska najdete kolem výjezdu na Santiago del Teide. Na náměstí v srdci města stojí kostel Iglesia Nuestra Senora de la Luz (dokončen 1738) s hodnotnými malbami a vedle něho se rozkládá parčík Parque Doctor Pérez Cáceres s dětským hřištěm. Na procházkách okolními borovými lesy s kaňony Tágara, Erques a Niágara Canyon občas otočte hlavu a uvidíte ostrov La Gomera. Tipy na další výlety z Guía de Isora po Tenerife:

Zobrazit podrobné informace