Puerto de Santiago

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Puerto de Santiago, dovolená nabitá zážitky

Letovisko Puerto de Santiago (Santiago del Teide) přímo navazuje na středisko Playa la Arena. Společně s Los Gigantes vytvářejí významnou rekreační zónu na západním pobřeží španělského ostrova Tenerife. Díky kvalitní silniční síti jsou odsud dobře dostupná další význačná letoviska, mezinárodní letiště Tenerife Sur Reina Sofia i metropole Santa Cruz de Tenerife. Na dohled, asi 30 kilometrů jihozápadním směrem, se z Atlantiku zvedá La Gomera, jedna z nejméně známých částí Kanárského souostroví.

Puerto de Santiago a jeho pláže

Puerto de Santiago hýčká své návštěvníky jedinečnou polohou uprostřed divoké tenerifské přírody. Prakticky nadosah se nacházejí magické útesy Los Gigantes, zatímco východní svahy již patří k masivu Pico del Teide, nejvyšší španělské hory. Pro zastánce aktivně prožité dovolené na Kanárských ostrovech to znamená doslova ideální kombinaci, naopak starší lidé, osoby s pohybovým omezením a rodiny s kočárky by mohli mít s náročnějším, kopcovitým terénem problémy.

Typických tenerifských pláží s tmavým, vulkanickým pískem je v Puerto de Santiago jako šafránu, této definici v podstatě vyhovuje pouze nevelká, 50 metrů dlouhá Playa de Santiago. Pokud si tedy chcete užít pohodové koupání bez návalu rekreantů, musíte se vypravit jinam, za hranice města. Dobrým nápadem je blízká Playa de la Arena, dále Playa Los Guios v Los Gigantes či Playa de los Topos v Alcalá. Tam však už musíte autem.

Další rekreační střediska poblíž Puerto de Santiago

Přehled aktivit a zábavy v Puerto de Santiago

Puerto-de-Santiago.jpg

Z dávné rybářské vísky se Puerto de Santiago v průběhu posledních desetiletí proměnilo v pulsující prázdninové středisko. Přestože si řada míst dosud uchovává svou původní, idylickou atmosféru, většinu městečka tvoří moderní ubytovací zařízení a ulice plné turistického vybavení – nechybí pošta, lékárna ani supermarket.

Procházka uzoučkou Calle la Vigilia, oběd v restauraci Santiago del Teide či nákupy suvenýrů na Calle Herrador tady patří k tradičním způsobům trávení volného času. K tomu můžete přidat výšlap k vyhlídce Mirador Archipenque, plavbu lodí spojenou s pozorováním delfínů nebo návštěvu sousedního El Varadero.

Pokud si vypůjčíte osobní automobil, snadno se dostanete i k dalším turistickým tahákům Tenerife, jako jsou:

Zobrazit podrobné informace