Playa la Arena

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Playa la Arena, dovolená plná moře, slunce i přírody

Menší tenerifské středisko Playa la Arena (Playa de la Arena) se ukrývá na severozápadním okraji ostrova. Je to mezi pobřežím Atlantského oceánu a mohutným masivem nejvyšší španělské hory Pico de Teide. Na letovisko navazuje přístav Puerto de Santiago, blízko leží i městečka Santiago del Teide a Guía de Isora. Po dálnici, začínající kousek od Costa Adeje, se snadno dostanete na mezinárodní letiště Tenerife Sur Reina Sofia.

Koupání a opalování u Playa la Arena

Pro Playa la Arena jsou charakteristické krásné tmavé pláže, blízké působivé útesy Los Gigantes, moderní ubytovací zařízení a klidná, až romantická atmosféra. Dobrá vybavenost k tomu toto rekreační centrum předurčuje k prožití pohodové dovolené s dětmi či v páru. Líbit se tu bude i seniorům, pokud jim ovšem nevadí občasná schodiště a stoupání do kopce.

Břehy letoviska jsou typické prudkými srázy, ovšem zhruba 150 metrů dlouhá pláž Playa la Arena všechny nedostatky ve zdejším přístupu do moře bohatě vynahrazuje. Pokrývá ji jemný sopečný písek, bez otálení klesá do blankytného Atlantiku a vlaje nad ní Modrá vlajka kvality. Disponuje vybavením jako lehátka, slunečníky, toalety či dozor plavčíka a zdravotníka. Přístup pohybově omezeným osobám usnadňuje bezbariérový systém.

Další rekreační střediska poblíž Playa la Arena

Co dělat v Playa la Arena

Playa-de-Arena.jpg

Ulice Playa la Arena jsou plné obchodů, restaurací, barů a dalších zařízení. Nechybí potravinové supermarkety, autopůjčovny ani zastávka autobusové dopravy. Stejně jako na zbytku ostrova, i zde platí bezcelní zóna, která ulevuje vašim peněženkám. Na své si tady přijdou i sportovci a vůbec zájemci o aktivní prožití pobytu na Tenerife, neboť okolní terény se hodí k procházkám i náročnější turistice. Hrst nápadů na výlety kolem Playa la Arena:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím