Podrobné informace

  • 29 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100LKR/16,356CZK

* průměrné teploty

Dovolená Beruwala – požitek z krásných pláží a exotické přírody

Město a rychle se rozvíjející rekreační středisko Beruwala leží u jihozápadních břehů Srí Lanky. Z jižní strany ho od dalšího význačného letoviska Bentota odděluje ústí řeky stejného jména, ze západní ho omývají vody Lakadivského moře. Do metropole Colombo i do historického a administrativního centra Galle vede železnice a blízká dálnice. Díky ní je taktéž bližší mezinárodní letiště Ratmalana dosažitelné během hodiny, vzdálenější a novější Bandaranaike do dvou hodin.

Další blízká rekreační střediska:

Hurá na úžasné pláže Šrí Lanky!

Beruwella je větší, příjemné městečko utopené ve všudypřítomné tropické vegetaci. Jeho jméno v sinhálštině označuje místo, kde je třeba skasat plachty. V původně rybářské vísce osídlené v minulých stoletích arabskými obchodníky v posledních letech přibyly k jachetnímu přístavu i moderní ubytovací komplexy. Celá oblast vyloženě svádí k prožití báječné relaxační dovolené vyplněné odpočinkem na pláži, vodními sporty, toulkami krajinou a poznáváním jedinečné srílanské přírody či historie.

V Beruwale začíná několik desítek kilometrů dlouhé pásmo pláží táhnoucí se jižním směrem až k městu Galle. Jsou vyhlášené svou kvalitou: čistotou, hebkým světlým pískem, mírným sklonem do vody a stínem pod hojně rostoucími kokosovými palmami. Některé hotely ve svých zahradách nebo i přímo na pláži nabízí slunečníky s lehátky, stánky s občerstvením a půjčovny sportovních potřeb.

Co všechno nabízí Beruwela

Beruwela.jpg

Není sice nikterak rušným letoviskem, nicméně v jejích ulicích naleznete několik barů, restaurací a obchodů, které ukojí váš hlad i touhu po nakupování suvenýrů. Sousední Bentota disponuje kompletní infrastrukturou včetně lékárny, pošty a bankomatu. K hlavním aktivitám tady patří – vedle koupání, slunění a sportování – vstřebávání jedinečné exotické atmosféry při procházkách a výlety za turistickým magnety v okolí.

Při pobytu v Beruwelle určitě vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Beruwela

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.