Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Da Nang, dovolená plná zážitků

Moderní velkoměsto Da Nang se nachází uprostřed nekonečného vietnamského pobřeží, necelých 1 000 kilometrů severně od Ho Či Minova Města a téměř 800 kilometrů jižně od Hanoje. Z členitých břehů tady do Jihočínského moře vystupuje hornatý poloostrov Son Tra. Naprostá většina regionu poblíž laoských hranic vyniká hornatostí a množstvím historických památek.

Další blízká rekreační střediska:

V Da Nang stojí pláže za vyzkoušení

Da Nang (přes milión obyvatel) je třetím největším vietnamským přístavem, čtvrtým největším městem a centrem střední části země. Jeho rozvoj začal v 18. století, roku 1858 právě tady na vietnamské území zaútočili Francouzi, kteří město pojmenovali Tourane. Během vietnamské války zde USA měly svou největší vojenskou základnu v oblasti. Dnes se tu však daří i turismu a mořské pobřeží je osázeno řadou hotelových resortů.

Nejvyhlášenější z nádherných pláží kolem Da Nang je Non Nuoc Beach s bílým, jemným pískem a mírným klesáním dna. Říká se jí též My Khe a za války byla známá jako Čínská pláž. Je dlouhá 900 metrů, široká až 70 metrů a zásluhou poloostrova Son Tra na ní moc nefouká.

Vypravte se za draky, Buddhy a chrámy

Da-Nang.jpgK největším památkám Da Nang se řadí Muzeum čamského sochařství v centru. Úchvatný je i nedávno otevřený Dračí most (Cau Rong) přes řeku Han, evokující draka. V komplexu Son Tra kousek nad městem se tyčí nejvyšší vietnamská socha Lady Buddha (70 m). Lanová dráha na horu Ba Na (1 487 m n. m.) v blízkých Annamitských horách (Day Truong Son) je s 5 801 metry jednou z nejdelších na světě.

Tipy na výlety v okolí města Da Nang:

  • Hinduistický chrámový komplex My Son (UNESCO)
  • Císařské město Hue (UNESCO)
  • Mramorové hory plné jeskyní s buddhistickými a hinduistickými památkami (např. Huyen Khong)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Danang

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.