Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Saigon, dovolená ve společenském srdci Vietnamu

Nejlidnatější vietnamské město Saigon (dnes oficiálně nazývané Ho Či Minovo Město) se nachází na březích řeky Sai Gon, nepříliš daleko od Jihočínského moře a delty veletoku Mekong. Mezinárodní letiště Tan Son Nhat na severu města začíná tísnit okolní zástavba a v příštích letech ho nahradí zbrusu nové letiště více ve vnitrozemí. Podobným směrem se po rychlostní silnici dostanete až ke kambodžským hranicím.

Další blízká rekreační střediska:

Historie a památky Saigonu

Ho-Chi-Minh-statue-in-front-of-City-Hall,-Saigon,-Ho-Chi-Minh-City,-Vietnam_517774156.jpgNa začátku bylo Prey Nokor, teprve v 16. století se na pomyslné vietnamské mapě objevil Saigon. Ve vývoji země hrál stále důležitější roli, ať již šlo o nezávislá království, francouzskou kolonii Kočinčína či Jižní Vietnam po druhé světové válce. Dobytím města 30. dubna 1975 skončila vietnamská válka. Brzy poté Saigon dostal na počest komunistického předáka Ho Či Mina nové jméno. Naprostá většina z jeho více jak 8 miliónů současných obyvatel mu však neřekne jinak než – Saigon.

Dnešní Saigon představuje unikátní směsici historických památek a moderních staveb, kořeněnou dosud přetrvávající asijskou překotností a živostí. Při návštěvě města rozhodně nezapomeňte na Saigonskou operu, Palác nezávislosti (Dinh Thong Nhat), novodobou katedrálu Notre-Dame ani na svatostánek Ba Thien Hau. Zavítejte do některého z mnoha muzeí (historické, válečné, městské, revoluční atd.).

Co dělat v Saigonu

Bohatý noční život, rušná tržiště, četné kulturní akce… v Saigonu (aktuálně Ho Či Minově Městě) se nejde nudit. Chcete-li nakupovat, vydejte se na tradiční trhy nebo do velkých obchodních center jako Diamond Plaza. Nejen dětem se bude náramně líbit v zábavním parku Suoi Tien a v Saigonské zoologické a botanické zahradě. Město je plné zelených parků vybízejících k odpočinku.

Pár tipů na zajímavá místa a aktivity v saigonském okolí:

  • Relaxační oblasti u přehradní nádrže Tri An
  • Vietnam Golf and Country Club
  • Síť válečných tunelů Cu Chi s celkovou délkou 120 km

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Saigon

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.