St. Peter

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 1BBD/11,89CZK

* průměrné teploty

St. Peter, dovolená pro všechny milovníky exotiky

Druhá nejsevernější farnost na ostrově St. Peter zabírá turisticky atraktivní západní pobřeží mezi obcemi Six Mens a Gibbes. Výrazný krajinotvorný prvek představuje zátoka Port St. Charles, ve které vznikla jachetní marina. U správního centra Speightstownu začíná rychlostní komunikace spojující tuto část Barbadosu s letovisky na jihu včetně metropole Bridgetownu (20 kilometrů) a mezinárodního letiště Grantley Adams (35 kilometrů).

Na jaké pláže se můžete těšit v St. Peter

Celé pobřeží oblasti St. Peter tvoří mírný svah, přecházející ve vnitrozemní do pahorkatiny s výškou okolo 250 metrů, z velké části zalesněnou. Výstavba, řidší než na jihu, se tady většinou omezuje na úzký pás pobřeží, který si však svým půvabem se zbytkem ostrova nezadá. Jednotlivá letoviska jsou menší a zahrnují především ubytovací zařízení s navazující infrastrukturou. Četné pláže u břehů farnosti St. Peter se vyznačují kvantitou, malými rozměry a nádherným písečným povrchem. Řada z nich se ukrývá mezi útesy s výjimkou pláží na okrajích Speightstownu, většinou nechybí kvalitní vybavení včetně slunečníků s lehátky. K nejoblíbenějším patří Almond Beach, Gibbes, Mullins či St. Petr´s Bay s velmi pozvolným vstupem do vod Atlantiku.

Další rekreační střediska poblíž St. Peter

Aktivity a tipy na zábavu v St. Peter

Nejvíce služeb najdete ve Speightstownu, kterému vévodí přístav Port St. Charles, Marina Ferdinad a muzeum Arlington House s interaktivní expozicí o historii osídlování ostrova. Z krásné přírody si nenechte ujít maličký národní park Farley Hill ani celou řadu vyhlídek na krajinu i pobřeží. Za kulturně-technické centrum regionu lze považovat zajímavý větrný mlýn Farley Leewis. K velkým tahákům se kromě naučného parku Folkestone Marine v Holetownu řadí:
  • rezervace Cherry Tree Hill,
  • muzeum nadzvukového létání Concorde,
  • palírna rumu ve Foursquare.
  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - St. Peter

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím