Baško Polje

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Baško Polje, dovolená u moře a pod horami

Mezi dalmatskými letovisky Baška Voda a Promajna se krčí malá osada Baško Polje, součást Makarské riviéry. Její výhodou je poloha v mírném svahu navzdory okolnímu terénu zvedajícímu se ke hřebenům vápencového pohoří Biokovo s vrcholy okolo 1 500 metrů. Pod jedním z nich, 1 642 metrů vysokým Svetim Ilijou, se skrývá silniční tunel k dálnici A1. Po ní se snadno dostanete do 80 kilometrů vzdáleného Splitu.

Magické pláže v Baško Polje

Obec Baško Polje s kostelíkem, ukrývající se v hustém a stinném borovém háji, nabyla turistického významu výstavbou ubytovacích kapacit v rámci Makarské riviéry. Výsledkem je nevelké, klidné středisko ideální pro seniory i pro rodiny s menšími dětmi. Pestrá sportovní nabídka ho předurčuje k aktivnímu trávení pobytu v Dalmácii.

V Baško Polje najdete dvojici nepřeplněných pláží s povrchem z malých oblázků a s mírným vstupem do moře. U jižněji umístěné pláže Adrijana měřící 500 metrů s restaurací Viagra jsou i menší, romantické útesy. Na druhou pláž severovýchodním směrem navazuje dlouhý pruh pobřeží sousedního letoviska Baška Voda.

Další rekreační střediska poblíž Baško Polje

Náměty na prožití pěkné dovolené v Baško Polje

Basko-Polje.jpgProdejna základních potřeb, bankomat a restaurace tvoří vybavení turistického resortu Baško Polje. Více nákupů a zábavy lze zažít v sousední Bašce Vodě. Skrz Baško Polje vede pobřežní, několik kilometrů dlouhá promenádní cesta propojující všechna střediska v této oblasti. Na své si zde přijdou především cyklisté, turisté a milovníci vodních sportů.

A kam se vydat z Baško Polje za zábavou a poznáním? Vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Baško Polje

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.