Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Koločep, dovolená jako z obrázku

Nejjižněji položeným z hlavních Elafitských ostrovů je Koločep. Západně od něj vystupuje z Jaderského moře ostrov Lopud, severně to dělá sotva 1 500 metrů k jihodalmatskému pobřeží u letoviska Orašac. Východním směrem se do pevniny zakusuje protáhlá zátočina Rijeka dubrovačka a hned vedle ní se na členitém poloostrově rozkládá historický Dubrovník (UNESCO).

Využijte rozmanité pláže na Koločepu

Nejvyšší vrchol na západním výběžku skalnatého Koločepu dosahuje 125 metrů, zbytek jeho povrchu prudké převýšení postrádá. Jediná zdejší obec nese stejný název jako ostrov. Její část u výrazného zálivu na západě se jmenuje Donje Čelo a menší na východě Gornje Čelo. Koločep měří na délku maximálně 3 kilometry, neexistuje tu automobilová doprava a dovolenou tady ocení především milovníci klidu a pěkné přírody.

Na ostrově Koločep se i přes jeho kamenité pobřeží ukrývá spousta krásných, osamocených míst ke koupání a slunění. Proto se na jednom z odlehlejších zákoutí táhne místní nudistická pláž. Přímo v Koločepu objevíte 150 metrů dlouhou pláž s písčitým povrchem. Okolní moře se pyšní pestrým životem u členitého dna a je vhodné ke šnorchlování.

Další rekreační střediska poblíž Koločepu

Po seznámení s Koločepem můžete dělat spoustu aktivit

Kolocep.jpgNa ostrově pořídíte základní zboží pro běžnou potřebu. Další případné nákupy (či lékařskou pomoc) seženete v Dubrovníku, který je dostupný pravidelným lodním spojením. Mírný koločepský terén vybízí k procházkám a objevování nevelkých kostelíků či skrytých koutů při pobřeží. Oblíbenou sportovní aktivitu tvoří projížďka kajakem a plavba lodí na sousední ostrovy.

Kam se vydat z Koločepu? Uhranou vás místa jako:

  • Malebný jadranský ostrůvek Lokrum
  • Úrodná delta řeky Neretvy
  • Nekonečné hradby ve starobylém Stonu
  • Druhý největší chorvatský poloostrov Pelješac

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Koločep

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.