Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Orebič, dovolená stranou od rušných letovisek

Město Orebič (Orebić) leží na jižním pobřeží poloostrova Pelješac vedle zátoky Trstenica (podle ní se dříve i jmenovalo). Takřka přímo proti němu se za mořskou úžinou ve vzdálenosti 3 kilometrů nachází město Korčula ležící na ostrově stejného jména. Před severními větry letovisko chrání horský masiv s nejvyšším bodem poloostrova Sveti Ilija (961 m n. m.). Do historického Stonu to je po silnici necelých 60 kilometrů, do Dubrovníku dalších 110 kilometrů.

Objevte pláže kolem Orebiče

Malebný ráz chorvatského Orebiče určují krásné domy, v nichž trávili odpočinek bohatí kapitáni ve výslužbě – nikoliv náhodou je město součástí tzv. Kapitánské riviéry. Přestože se jedná o hlavní centrum poloostrova, panuje zde spíše klid a pokojná atmosféra, výjimku tvoří rušné ulice Bana J. Jelačića a Obala dr. Franje Tudmana směřující k přístavu.

Na okraji Orebiče se táhne pláž pojmenovaná po místním zálivu Trstenica. Jedná se o necelý kilometr dlouhou, celkem úzkou, avšak příjemnou pláž s pozvolným vstupem do moře, písečno-oblázkovým povrchem a kompletní vybaveností. K její oblibě přispívá i široká nabídka vodních sportů. Další malé pláže jsou zavěšeny u městské promenády, za vyzkoušení stojí i 300 metrů dlouhá pláž u střediska Stankovič.

Další rekreační střediska poblíž Orebiče

Bezva prázdniny v Orebiči

Orebic.jpgTéměř nekonečná záplava gastronomických zařízení (např. Amfora a Konoba Karako hned u břehu), obchůdků či barů a kaváren (vyhlášená cukrárna Oáza s domácí zmrzlinou) spoluvytváří báječný kolorit Orebiče. Nechybí supermarket, pošta, informační středisko ani lékárna, další služby najdete v blízké Korčule (20 minut lodí). Můžete si dopřát i lehkou (cyklo)turistiku krajinou plnou vyhlídek, olivových hájů a vinohradů. Na milovníky historie čeká františkánský klášter, kostel Panny Marie nebo Andělské a námořnické muzeum.

A kam dál se z Orebiče vydat za poznáním či dobrodružstvím? Nechte se inspirovat:

  • národním parkem Mljet na stejnojmenném ostrově,
  • úrodnou deltou řeky Neretvy,
  • Starigradskou planinou na ostrově Hvar (UNESCO).

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Orebič

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.