Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Squillace, dovolená kombinující moře i památky

Menší středisko Squillace se nachází jižně od Catanzara na východním pobřeží Kalábrie. Jižně na něj navazuje letovisko Copanello, asi 7 kilometrů severovýchodně se rozkládá význačná rekreační oblast Roccelletta / Catanzaro Lido. Dobrou dostupnost městečka zajišťuje železnice a rychlostní silnice vedoucí do Catanzara a dále do Lamezia Terme, kde také funguje mezinárodní letiště.

Vyzkoušejte prostorné pláže u Squillace

Squillace-Lido.jpgPůvodní historické městečko Squillace se ukrývá ve vnitrozemí asi 8 kilometrů od pobřežního, neustále se rozvíjejícího střediska Squillace Lido. Své hosty si získává moderností, pestrostí služeb a zároveň klidem i optimálním počtem turistů. Výtečný přístup k Jónskému moři a dostatek pohybových aktivit ho předurčují k prožití pohodové celorodinné dovolené.

Squillace Lido se pyšní velkou, dobře organizovanou pláží. Táhne se od delty říčky Torrente Alessi k lesíku na severovýchodním okraji. Tam na ni navazuje přírodní pláž směřující až k Roccellette. Obliba pláže se zakládá na jejím povrchu z jemného písku, čistotě a kvalitním vybavení (lehátka se slunečníky a občerstvení). Další menší pláže se ukrývají v sousedním Copanellu či v jednotlivých zátočinách skalnatého pobřeží na jihu.

Další rekreační střediska poblíž Squillace

Jak aktivně prožít prázdniny ve Squillace

Spíše než obchody a restaurace (vše potřebné mají hotely, případně lze nakoupit v sousedním Copanellu) nabízí Squillace Lido sportoviště a jiná zařízení k trávení volného času. Za návštěvu však také stojí nedaleká původní horská obec nad dvěma údolími Squillace. Osídlena bylo už ve starověku, dodnes jí vévodí mohutný středověký hrad a údolí blízkého potoka Ghetterello přetíná historický klenutý „Ďáblův most“. Archeologický park najdou milovníci byzantských památek v Roccellettě.

Kdo chce poznávat další krásy Kalábrie, může si vypůjčit auto a zajet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Squillace

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.