Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porto Salvo, dovolená špičce italské boty

Melito di Porto Salvo je menší město na nejjižnějším místě Apeninského poloostrova u břehů Jónského moře. Leží mezi letovisky Saline Joniche a Condofuri Marina, z obou stran ho míjí po většinu roku vyschlá řečiště (Fiumara di Mélito). Necelý půl kilometr od pobřeží se zvedají pahorky vysoké asi 100 metrů, zhruba po 10 kilometrech narazíte na hranice horského národního parku Aspromonte. Kalábrijská metropole Reggio di Calabria se nachází 30 kilometrů odsud.

Porto Salvo a jeho pláže

Porto-Salvo.jpgMelito di Porto Salvo lze považovat za centrum nejjižnějšího regionu Kalábrie. Vede tudy železnice i hlavní silnice (z části tunelem), blízké vnitrozemí je na rozdíl od rušného města spíše neobydlené. Obyvatelé se tu pěkně starají o veřejná prostranství, jednotlivé domy obklopují stromy a ubytovací kapacity zajišťuje několik hotelů. Díky spojení kvalitních služeb, možností koupání a výletů do okolí se tady budou dobře cítit všechny věkové skupiny klientů.

K rekreačním účelům se využívá především 1 500 metrů dlouhý úsek pobřeží mezi vyschlým říčním ústím na západě a ulicí Via Madonnuzza (Spiaggia di Rumbolo – Spiaggia dello Sbarco dei Mille). Jeho šířka v některých místech přesahuje i 50 metrů, vstup do moře je pozvolný, povrch místy písečný a jinde naopak oblázkový. Některé úseky jsou osazeny lehátky se slunečníky.

Další rekreační střediska poblíž Porto Salvo

Co dělat během zájezdu do Porto Salvo

Městečko skýtá dobrou vybavenost s dostatkem obchodů a nejrůznějších stravovacích zařízení, jako je restaurace Osteria Turioleddu servírující tradiční kalábrijskou kuchyni. Nechybí ani nemocnice a lékárna. Nevelké historické jádro hlídá strážní věž z roku 1550. Nenechte si ujít výlet do hor za poznáním rázovitých vesniček (San Pantaleone se zbytky starého hradu, trosky v Palizzi). Turisté hojně navštěvují také Pentidattilo, osadu na skalním útesu 260 metrů vysokém se zbytky hradu.

Pár tipů pro zájemce o cestování po Kalábrii:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Porto Salvo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.