San Zeno di Montagna

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

San Zeno di Montagna, dovolená na balkónu Gardského jezera

Městečko San Zeno di Montagna se pyšní unikátní polohou východně od Lago di Garda, zhruba uprostřed jeho severojižní osy. Neleží přímo u vodní plochy, ale v prudkém svahu masivu Monte Baldo, pod vrcholy Monte Risare (878 m n. m.) a Monte Belpo (884 m n. m.). Jeho nejbližšími sousedy jsou Torri del Benaco (jižně) a Pai di Sotto (severně), na druhé straně jezera se pod Monte Pizzocollo (1 581 m n. m.) rozkládá letovisko Toscolano Maderno. Na mezinárodní letiště Aeroporto Valerio Catullo u Verony to je odsud asi 40 kilometrů.

Objevte koupání u San Zeno di Montagna

San-Zeno-di-Montagna.jpg

Umístění San Zeno di Montagna v nadmořské výšce 680 metrů nad jezerní hladinou mu dalo název „Balkon Lago di Garda“. K jezeru uhání koryta několika potoků (Valle Valrana, Valle della Fraga, Rio Spighetta Vallona) a 10 kilometrů dlouhá silnice. Četné hotely s krásným výhledem, čistý horský vzduch a dostatek turistických magnetů v okolí z obce učinily oblíbený cíl rodinné rekreace.

Cesta k plážím Gardského jezera zabere ze San Zeno di Montagna zhruba 20 až 30 minut jízdy autem. Za vyzkoušení stojí například nevelká a částečně písečná Spiaggia San Faustino s pěkným panoramatem hned vedle Torri del Benaco. Další pláže (jako Lido Brancolino s oblázkovým povrchem) se táhnou podél silnice směrem na jih k rekreačnímu středisku Garda.

Další rekreační střediska poblíž San Zeno di Montagna

Výšlapy a jiná zábava v San Zeno di Montagna

bujné vegetaci utopené San Zeno di Montagna se profiluje do podoby horského ráje s čistým vzduchem a zaměřením na pěší turistiku. Nepokulhává ovšem ani infrastrukturou (obchody, restaurace, lékařská pomoc), za většími nákupy lze zajet do pobřežního Torri del Benaco.

Okolím vede množství značených cest, k dispozici jsou též horolezecké terény a velkou radost všem věkovým skupinám udělá Jungle Adventure Park. Z nedaleké obce Prada lze vyjet lanovkou na hlavní hřeben pod Cima Telegrafo (2 200 m n. m.). K návštěvě však taktéž láká:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - San Zeno di Montagna

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím