1. Fischer.cz
  2. Kuba
  3. Kuba
  4. Cayo Santa María

Cayo Santa María

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 1CUP/23,757CZK

* průměrné teploty

Cayo Santa María, karibská pohádka z ostrova svobody

Luxusní letovisko Cayo Santa María bylo vybudováno na stejnojmenném ostrově v Atlantském oceánu. Ostrov Cayo Santa María je součástí archipelagu Jardines del Rey, táhnoucího se v délce několika stovek kilometrů podél severního pobřeží Kuby. S pevninou je spojený komunikací vedoucí po 48 kilometrů dlouhé hrázi, dokončené v roce 1999. Poté, co míjí přistávací plochu mezinárodního letiště Las Brujas, se na kubánskou silniční síť napojuje u města Caibarién.

Za prázdninami na severokubánské pláže

Cayo Santa María je z velké části neobydlený kus souše nepravidelného tvaru a o ploše několika desítek kilometrů čtverečních. Jeho jižní pobřeží je pokryto mangrovovou vegetací, zato severní břehy jsou lemovány nádhernými písečnými plážemi. Ve spojení s horkým počasím a špičkovými službami hotelových komplexů se jedná o místo ideální k prožití bezchybné celorodinné dovolené.

Všechny pláže na Cayo Santa María jsou rozloženy podél severního nebo severozápadního pobřeží. Hlavní z nich má délku kolem 5 kilometrů a šířku mezi 10 až 20 metry. Palmovým porostem je oddělena od pásma největších ubytovacích areálů, které se též starají o vybavení svého plážového úseku lehátky, slunečníky, stínicími stříškami, bary s občerstvením a půjčovnami sportovního náčiní. Další menší pláže jako Caňón Beach, Madruguilla, Matamoro či Playa Mégano najdete v širokém okolí letoviska.

Mořské akvárium a další magnety Cayo Santa María

Cayo-Santa-Maria.jpg

V dostupnosti jednotlivých služeb turistické infrastruktury – s výjimkou místní nemocnice – se musíte spolehnout především na svůj hotel. K nejrozšířenějším aktivitám na Cayo Santa María patří potápění a šnorchlování a vůbec všechny vodní sporty. Rozhodně nevynechte zdejší přírodní delfinárium, ani zoologickou zahradu v Caibariénu.

Kromě toho se můžete vydat dále na Kubu a poznat její zajímavosti jako:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím