Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Mellieha, dovolená u nejkrásnější maltské pláže

Na severu Malty se nachází oblast Mellieha (Il Mellieha), která zahrnuje stejnojmenný záliv, pláž, městečko i turistický resort. Zátoka odděluje od zbytku ostrova členitý poloostrov Marfa, na pevninu navazující úzkou šíjí se skalním útvarem Marfa Ridge. Dopravní spojení se zbytkem ostrova zajišťuje rychlostní silnice vedoucí až do metropole Valletty a dále na mezinárodní letiště.

Odpočinek na plážích Melliehy spojený s exkurzí do minulosti

Mellieha je menší městečko s přibližně 10 tisíci stálými obyvateli. Rozkládá se přímo podél zálivu a opačným směrem stoupá do vyprahlých, kamenitých pahorků ve vnitrozemí. Jeho větší polovina u Středozemního moře je rekreačním střediskem, úzké ulice tvoří ve zbývající části menší historické centrum. Vzhledem k blízké písečné pláži lze letovisko doporučit všem milovníkům tradičního pojetí dovolené i každému, kdo chce poznávat specifickou maltskou kulturu.

Místní pláž zvaná Mellieha Beach (nebo také Ghadira) je podle mnohých tou nejhezčí na celé Maltě. Celkově je dlouhá asi 500 metrů, útesy v dolní třetině ji však dělí na dva úseky. Díky své šířce až 40 metrů pojme poměrně velké množství rekreantů z četných okolních hotelů. Ve stínu slunečníků si na ní dobře odpočinou dospělí, děti ocení jemný písek a mírné klesání dna zaručující bezpečí i seniorům a plaveckým začátečníkům.

Další rekreační střediska poblíž Mellieha

Poznejte to nejlepší z Melliehy a okolí

Mellieha.jpg

V Mellieha najdete všechny základní služby: obchody s restauracemi počínaje a lékárnami, bankomaty či poštou konče. Stejně jako na celé Maltě sem zajíždí hromadná autobusová doprava. Při procházkách obcí stojí za zastávku kostel Panny Marie, tzv. rudá pevnost svaté Agáty s báječnými výhledy nebo věž Ghajn Znuber z 19. století. Využít můžete také řadu sportovních půjčoven, funguje tu například windsurfingové centrum či potápěčské středisko. Nápady na další aktivity v okolí Melliehy:

Zobrazit podrobné informace