St. Julian’s

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

St. Julian’s, dovolená pro milovníky nočního života

Rušné letovisko St. Julian’s (maltsky San Giljan) se rozkládá kolem stejnojmenné zátoky na severním pobřeží Malty. Na jihovýchodě na něj navazuje další význačné rekreační středisko Sliema, se kterým společně vytvářejí předměstí metropole Valletty. Se zátoky vybíhají tři zátočiny, dvě přírodní (Balluta a Spinola) a uměle vybudovaný přístav Portomaso Marina.

Pláže v St. Julian’s a okolí

Soustředěním zábavních podniků, především klubů a barů, nemá St. Julian’s na ostrově konkurenci. První zmínka o obci, která svůj název získala podle svatého Juliána Špitálníka, pochází z roku 1601. Oblast se vyznačuje hustou, moderní zástavbou, rozvinutou dopravou do hlavního města a skalnatým pobřežím Středozemního moře.

Středomořské břehy v St. Julian’s lemuje záplava jachetních přístavišť, privátních zátočin, promenád s obchody a hotelových komplexů s bazény na betonových molech. V severní části města se ukrývá písečná pláž Il-Bajja ta´ San Gorg dlouhá asi 70 metrů. Poskytuje lehátka se slunečníky, několik barů a dokonce i služby plavčíka. V sousedním Pembroke si v moři užijete přírodní bazén stejného jména, ještě dál směrem na západ funguje velká zábavní zóna Mediterraneo Marine Park s akvaparkem.

Další rekreační střediska poblíž St. Julian’s

V St. Julian’s se nudou rozhodně neukoušete

St-Julian’s.jpgSrdce St. Julian’s představuje čtvrť Paceville, centrum nočního života na Maltě. Prakticky nonstop v ní můžete zavítat do nepřeberného množství restaurací, hospod, bister, heren, diskoték a jiných podniků podobného ražení. Nad všemi ční Portomaso Business Tower, s necelými 98 metry dosud nejvyšší budova ostrova.

Zároveň však tady najdete hodnotné historické stavby v čele s barokní vilou Spinola (dnes sídlo Mezinárodního shromáždění Středomoří) a palácem Dragonara (momentálně kasino). Vyplatí se ovšem vydat se i na jiná zajímavá místa Malty, jako jsou:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - St. Julian’s