Manta Rota

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Manta Rota, dovolená u moře, jak má být

Jedno z posledních letovisek v Algarve ležících přímo na pobřeží Atlantiku před španělskými hranicemi (cca 10 kilometrů) se jmenuje Manta Rota. Sousedí s přírodním parkem Natural da Ria Formosa tvořeným soustavou podlouhlých zálivů, lagun a četných ostrůvků. Od sousedního, většího střediska Altura dělí Manta Rotu říčka Ribeira do Álamo. Ke 40 kilometrů vzdálenému mezinárodnímu letišti ve Faru vede dálnice A22.

Dlouhé pláže v Manta Rota

Manta-Rota.jpgPlochá krajina kolem Manta Rota se směrem do vnitrozemí jen neochotně zvedá do výšky 200 metrů. Letovisko sice nevyniká svou velikostí, nicméně pravidelné uspořádání řadových domků a menších ubytovacích zařízení z něj dělá malebné místo k prožití celorodinné dovolené. K jeho popularitě přispívá i dobrá infrastruktura, klidná atmosféra, dostatek zajímavých míst v okolí a údajně nejteplejší mořská voda na jihu Portugalska.

Pobřeží mezi Manta Rota a plážemi tvoří působivou dunu, přes kterou vedou dřevěné lávky usnadňující přístup. Praia Manta Rota se táhne od parku Formosa a navazuje na ni dlouhý plážový pás mířící až ke španělské hranici. Také druhá pláž Praia da Lota nabízí rekreantům lehátka a slunečníky, jemný písečný povrch a velmi pozvolný vstup do vyhřáté vody, v níž si užijí i neplavci a děti. Samozřejmě lze využít i další prostorné pláže směrem na východ jako např. Praia da Alagoa.

Další rekreační střediska poblíž Manty Roty

Zábava a aktivity v Manta Rota

Ke kvalitnímu vybavení v Manta Rota přispívají četné bary a restaurace, obchody či odpočinkové zóny včetně dětských hřišť. Zdravotní služba funguje v nedaleké Vila Nova de Cacela. Na sportovce čeká pobřežní cyklostezka, na milovníky golfu celá řada resortů jako Monte Rei Golf Course nebo Castro Carim Golf. Nepropásněte ani procházku rezervací Formosa, vyhlášeným hnízdištěm vodního ptactva. Kromě výletu do historického městečka Castro Marim můžete vyrazit i:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Manta Rota

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím