Castro Marim

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Castro Marim, dovolená v pevném objetí slunce a moře

Městečko Castro Marim leží na jihu Portugalska poblíž břehů Atlantského oceánu, kam formou spletité delty ústí velká řeka Guadiana, tvořící zároveň hranici se Španělskem. Do něj (směrem na Sevillu) se pohodlně dostanete po dálnici vedoucí od západně položeného administrativního střediska Faro s mezinárodním letištěm (60 kilometrů).

Pláže v Castro Marim a okolí

Castro-Marim.jpgNepříliš velké město Castro Marim se nachází v oblasti plné salin a jezer asi 5 kilometrů od oceánského pobřeží. Zdejší rovina se lehce zvedá více směrem na sever, kde krajinu zdobí drobné kopce s převýšením 100 až 200 metrů. Historické centrum působí klidným dojmem, turistický ruch sem ostatně ještě nepronikl jako do jiných částí Algarve.

Na Castro Marim navazuje moderní pobřežní letovisko Monte Gordo s pěknou, přes 2 kilometry dlouhou a 100 metrů širokou pláží. Západním směrem pokračuje plážemi Cabeco a Verde, na východě ji ukončuje pláž Santo António pří ústí Guadiany. Její návštěvníci ocení povrch z jemného písku a vybavení bary i restauracemi, slunečníky, lehátky a dřevěnými chodníky, které propojují jednotlivé části.

Další rekreační střediska poblíž Castro Marim

Pobyt v Castro Marim využijte k rozmanitým aktivitám

V Castro Marim vás čeká množství stylových restaurací, dostatek obchodů, informační centra a jiné navazující služby. Před sluníčkem chrání četné různé přístřešky, vaše ratolesti se vydovádějí na dětských hřištích. Město plné širokých ulic s tradičními portugalskými domy na vás dýchne portugalskou historií. Vévodí mu mohutný středověký hrad s expozicí a na protějším kopci pevnost Sao Sebastiao.

K výletům do přírody pěšky i na kole lákají rezervace Natural do Sapal a rozlehlý přírodní park Natural da Ria Formosa s pozorovatelnami divokého ptactva. Milovníci golfu můžou využít hřiště Castro Marim Golf and Country Club a Quinta do Vale Golf Resort. Přejete-li si poznat další zajímavá místa Algarve, vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Castro Marim

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím