Estoi

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Estoi, dovolená mixující koupání i památky

Okrajem městečka Estoi prochází koryto říčky Rio Seco, ústící do Atlantiku v 10 kilometrů vzdáleném správním středisku Faro. Souběžně s ním tam vede i hlavní komunikace, křížící silniční přivaděč k mezinárodnímu letišti. Dálnice ze španělské Sevilly na východ AlgarveLagosu městečko těsně míjí. Plochou krajinu u pobřeží střídají ve vnitrozemí kopce v čele se Sao Miguel (410 m n. m.), ze kterého se otevírá pěkný pohled do okolí.

Přehlídka pláží u Estoi

Estoi.jpgMalému, klidnému a malebnému Estoi dominuje starší zástavba, zatímco jednotlivé turistické resorty v okolí jsou moderní, dobře vybavené komplexy vilek a dalších ubytovacích zařízení. Naskýtá se odsud nádherný výhled na Atlantský oceán. Zdejší prostředí nahrává pohodlnému a ničím nerušenému prožití letní dovolené.

V okolí nedalekého Fara se nachází řada pláží v krásném prostředí podlouhlých ostrovů, lagun a písečných kos lemujících oceánské pobřeží v přírodním parku Natural da Ria Formosa. Často disponují lehátky a slunečníky, k některým plují pravidelné lodní spoje. Nejbližší pláž, 300 metrů dlouhá Cavacos se táhne u města Olhao. Na ostrovech Armona a Tavira najdete také pláže pro naturisty.

Další rekreační střediska poblíž Estoi

Estoi a nabídka zábavy

Dostupné služby v letovisku Estoi jsou závislé na vybavení jednotlivých hotelových areálů. Stačí se však vydat do Faro (například četnými autobusy) a seženete vše, co potřebujete. V centru městečka se ukrývá kostel Matriz de Estoi a na jeho západním okraji lze navštívit komplex starověkých pozůstatků zvaných zřícenina Milreu. Na své si přijdou díky několika hřištím i příznivci golfu. Z ostatních lákadel Algarve si nenechte ujít:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Estoi

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím