Garajau

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Garajau, dovolená u pláže s lanovkou

Malá obec Garajau se administrativně řadí pod městečko Canico, jehož součástí je i známé letovisko Canico do Baixo. Nachází se na jihovýchodě Madeiry, přibližně v půlce vzdálenosti mezi hlavním městem Funchalem a mezinárodním letištěm Santa Catarina. Typické pro ni jsou prudké a skalnaté partie na pobřeží Atlantského oceánu a pozvolné stoupání kopců ve vnitrozemí, které nakonec dosahují výšek přes 1 800 metrů (Pico Ruivo, Pico de Arieiro atd.).

Odhalte úchvatnou pláž v Garajau

K přednostem rekreační oblasti Garajau patří koupání, nádherné výhledy, klid, slušná infrastruktura a dokonce i golf (resort Palheiro) – vše s dostupností do několika minut. Madeirská dálnice, na kterou se dostanete nájezdem č. 15, protíná oblast s převažující vilkovou zástavbou soustavou tří tunelů. Ubytování v Garajau nadchne zvláště všechny příznivce aktivní dovolené doplněné osvěžujícím pobytem na pláži.

Pýchou Garajau je bezesporu oblázková pláž Praia do Garajau (zvaná též Cristo Rei). Na délku měří asi 200 metrů, klesání mořského dna má docela svižné a vybavení zahrnuje komfort v podobě občerstvení, toalet či lehátek a slunečníků na betonové terase. Přístup k ní vede po prudké silnici s řadou serpentin, nebo nově kabinovou lanovkou s převýšením 150 metrů.

Další rekreační střediska poblíž Garajau

Sport, zábava a jiné aktivity v Garajau

Garajau.jpgObchůdky, minimarkety, bary a restaurace, lékárnu, bankomat nebo poštu najdete především v sousedním Canicu, avšak živo je také kolem hlavní ulice Estrada de Garajau. Na ní též zastavují autobusy jezdící do Funchalu. Atlantik zde nabízí výtečné terény pro potápění i šnorchlování. Za největší turistickou atrakci lze považovat sochu Ježíše Krista na mysu Ponta do Garajau s kavárnou a výhledem na oceán.

Ostrov Madeira láká turisty řadou dalších zajímavých míst:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Garajau

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.