Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ponta Delgada, dovolená podle vašeho přání

K nejzajímavějším letoviskům na Madeiře lze přiřadit též nevelkou obec Ponta Delgada na severu ostrova. Nachází se u klikaté pobřežní silničky spojující turistické centrum Sao Vicente na západě s vyhlášenou vískou Santana na východě. Kousek odsud do Atlantského oceánu ústí říčka Ribeira do Porco, stékající z nejvyšších vnitrozemských partií s vrcholy jako Pico Ruivo (1 862 m n. m.), Pico das Torres a Pico do Jorge.

Objevte pláže kolem Ponta Delgada

Oblast Ponta Delgada patří k nejhůře dosažitelným na Madeiře – leží na opačné straně než metropole Funchal a skoro 50 kilometrů daleko je mezinárodní letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo u Santa Cruz. Portugalci se tady usadili už ve 2. polovině 15. století a dlouhou dobu poté se věnovali především rybolovu a zemědělství. Dnes se lokalita díky jedinečné krajině, kombinující hučící Atlantik a prudce stoupající svahy s terasovitými políčky a bohatou vegetací, dostala do hledáčku všech milovníků originální a zároveň klidné dovolené.

I přes divoké pobřeží najdete v Pontě Delgadě a okolí několik míst vhodných ke koupání. Jedná se o lokality s tmavým vulkanickým pískem nebo s různě velkými oblázky, v naprosté většině bez jakéhokoliv turistického servisu. Nově postavený bazénový komplex s mořskou vodou na východní straně střediska nadchne především rodiny s malými dětmi.

Další rekreační střediska poblíž Ponty Delgady

Ponta Delgado a možnosti zábavy

Ponta-Delgada.jpgNehledě na svou odlehlost disponuje Ponta Delgado důležitou vybaveností (obchod s potravinami, lékařská služba s lékárnou, čerpací stanice, restaurace, kavárny). Na zájemce o kulturní hodnoty čeká kostelík Imaculado Coração de Maria a muzeum portugalského učitele, novináře, spisovatele a rodáka Horacia Benta de Gouveia (1901-1983). Vždy na začátku září se v obci pořádá náboženská pouť Senhor Bom Jesus. Toužíte-li blíže poznat kulturní, přírodní a historické dědictví Madeiry, navštivte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ponta Delgada

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.