Amnissos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Amnissos, malý, ale malebný

Nenápadný Amnissos je víska schovaná v severní polovině největšího řeckého ostrova Kréta u břehů Krétského moře. Amnissos leží kousek od třetího největšího krétského města Rethymnon, do metropolí Iraklio a Chania je to z něj shodně slabou hodinku cesty autobusem. Pár kilometrů od Amnissosu se začíná zvedat masiv nejvyššího krétského pohoří Psiloritis.

Další blízká rekreační střediska:

V oblasti Amnissosu se našlo hodně archeologických památek

Amnissos je původně starověká obec a roku 1932 zde byly při vykopávkách objeveny pozůstatky po starověké vile. Dnes však místo slouží především jako rekreační oblast pro obyvatele nedalekého Rethymnonu a pro turisty. Pobyt zde je vhodný především pro každého, kdo hledá pro svou letní dovolenou klidnější místo s výborným dopravní spojením a řadou zajímavých míst v okolí.

Hlavním turistickým lákadlem Amnissosu je místní pláž. Pokrývá ji jemný písek a pomalu se ztrácí v čisté, osvěžující vodě. Bývá často zaplněná, protože je dobře organizovaná a solidně vybavená. Její nevýhodou jsou silné větry ze severu.

Za zábavou do Rethymnonu

Amnissos.jpg

Ammnissos má jen několik restaurací jako To Thalassino, minimarket a autobusovou zastávku, proto za dalšími službami musíte do okolních letovisek Adelianos Kampos a Stavromenos. Za bohatým nočním životem a většími nákupy je nutné zajet do Rethymna.

Zajímavá místa, která během prázdnin v Amnissosu určitě vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím