Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Adele, dovolená kombinující klid venkova s ruchem velkoměsta

Vesnička Adele leží uprostřed severního krétského pobřeží, 8 kilometrů jihovýchodně od města Rethymnon (lze ji tak považovat za součást jeho širší aglomerace) a asi 3 kilometry od břehů Krétského moře. Nejblíže je z ní do letovisek Adelianos Kampos a Pigianos Kampos (tzv. Platanes), směrem do vnitrozemí se zvedají několik set metrů vysoké kopce. Na mezinárodní letiště u Chanie to je kolem 1 hodiny cesty, do metropole Heraklionu ještě o 20 minut déle.

Užijte si slunění na obrovské písečné pláži v Adele

Obec Adele, jejíž okolí je vyhlášené rozlehlým olivovým hájem (jedním z největších ve Středomoří), vypadá jako ideál pro každého, kdo má rád ubytování na klidném místě a zároveň nechce oželet komfort velkého střediska a pláže. Jeho centrum protínají úzké uličky, ovšem rušnější noční život se odehrává kolem pobřeží a v Rethymnonu s nepřebernými možnostmi nakupování a zábavy.

Velkou část blízkého pobřeží zabírá písečný pás, známý jako Adele Beach či Adelianos Kampos Beach. Rozlehlá pláž s řadou míst ke klidnému odpočinku nabízí vše, co si jen návštěvník může od dovolené u moře přát: nabídku vodních sportů i potápění, dětské centrum Rethomno Kart i nespočet taveren, kde lze na terasách při dobrém jídle sledovat dění na moři.

Další rekreační střediska poblíž Adele

Kolem Adele není o možnosti výletů nouze

Adele.jpgObec Adele je dostatečně vybavena potřebným zázemím, jako jsou obchody, restaurace, ale také hřiště pro nezletilé rekreanty. Blízký Rethymnon nabízí muzea, památky a pěkné vyhlídkové místou pevnosti Fortezza. U vísky Roussospiti se táhne známá soutěska Mili, kousek dál se nachází vojenské muzeum a pevnost Bonriparo (Monopari). K dalším turistickým cílům Kréty patří:

  • archeologické naleziště Eleutherna se starověkými zříceninami,
  • přírodní „planina tisíce mlýnů“ Lasithi,
  • zřícenina nad jezerem Potamoi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Rethymnon/Adele

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.