Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Platanias, dovolená s dokonalým výhledem

Na jižním pobřeží Skiathu se nachází prázdninové středisko Platanias, které se sousední Agia Paraskevi obklopuje dvojici navzájem propojených, mělkých zátok. Leží v mírně zvlněné krajině, na východě na něj navazuje letovisko Kolios a na západě letovisko Troulos. Prochází jím hlavní silnice směrem na Achladies a dále až do hlavního města Skiathos s blízkým mezinárodním letištěm Alexandros Papadiamantis.

Platanias a jeho krásná pláž

Jednotlivé domy v Platanias – malé hotely, vilky a apartmány – stojí v klikatých uličkách, stíněných vzrostlými borovicemi. Vedlejší silničky poskytují řadu možností k nenáročným procházkám. Středisko má velice příjemný, klidný ráz a naprosto vyhoví požadavkům rodin s dětmi a vůbec všech rekreantů, toužících po nerušené relaxaci a koupání v Egejském moři.

Platanias se pyšní přes 600 metrů dlouhou pláží Agios Paraskevi s kostelíkem, v němž se v létě konají náboženské slavnosti. Její povrch tvoří zlatavý písek, ovšem pozor na poměrně rychlé klesání do vody, nevhodné pro malé děti či neplavce. Zato sousední, o něco kratší pláž Kolios pokrývá písek s kamínky a sklon mořského dna je mnohem mírnější. Obě pláže jsou vybaveny lehátky a slunečníky, nechybí středisko vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Platanias

Vydejte se z Platanias za romantickými kouty ostrova

Platanias.jpgV Platanias lze využít služeb supermarketu, spousty kaváren, barů a restaurací (jako taverna Maistrali se zahradou a vynikajícími domácími produkty). Z obce se můžete vydat na západ, až k laguně v Koukonaries nebo k proslavené Banana Beach, ale také do kopců ve vnitrozemí. Dostanete se tam k řadě vyhlídkových míst a opuštěných kostelíků. Největšími turistickými lákadly Skiathu jsou:

  • klášter Moni Evangelistri,
  • trosky hradu na severu (Kastro),
  • pláž Xanemos ideální k pozorování přistávajících letadel.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Platanias

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.