Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Figueretes, dovolená jako dobrá adresa pro party

Živou čtvrtí ibizské metropole Eivissa, plnou bujaré zábavy, je Figueretes. Nachází se u břehů Středozemního moře v jihozápadní části města, asi 20 minut chůze od historického centra. Zjednodušeně lze říci, že vzdušnou čarou je odsud stejně daleko do přístavu i k mezinárodnímu letišti, k němuž lze snadno dojet po rychlostní silnici.

Pláže ve Figueretes

Jedná se o jedno z mnoha míst Baleárů, kde to žije takřka 24 hodin denně. Hledáte-li pro svou dovolenou klidné místo, na tuto část Eivissy rozhodně zapomeňte. Láká-li vás naopak rušný noční život, spánek celé dopoledne a odpolední pobyt na pláži, narazili jste na tu správnou adresu. Navíc lze využít blízkosti centra ostrovní metropole, v němž seženete cokoliv důležitého, co potřebujete.

Městská pláž Platja de ses Figueretes, kamennými moly rozdělená na několik menších částí, má délku necelého půl kilometru. Pokrývá ji jemný písek, zvolna se noří do průzračně čistého Středozemního moře a disponuje širokým vybavením včetně slunečníků, lehátek a občerstvení. Nechybí ani půjčovny sportovního náčiní. Další menší pláže objevíte jižním směrem, kde se od mariny u Punta d´Abaix táhne dlouhá, vyhlášená pláž Platja d´en Bossa.

Další blízká rekreační střediska:

Jak se bavit ve Figueretes

Figueretes.jpg

Základem infrastruktury oblasti Figueretes jsou zábavná zařízení jako bary, hospody, restaurace, kluby a diskotéky. Místní, typicky ibizská atmosféra se tu mísí s vlivem mezinárodních korporací, o čemž svědčí přítomnost obchodů Lidl, McDonald´s a podobných. Vyzkoušejte raději lahodné pokrmy v podnicích jako El Principe, The Booo nebo Loveat Ibiza!

Povinností během pobytu ve španělském Figueretes je prohlídka starobylého jádra metropole Eivissy. Kromě toho doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace