Petrčane

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Petrčane, dovolená u báječného Jaderského moře

Příjemné letovisko Petrčane se nachází u zálivu stejného jména mezi městy Zadar a Nin (obě jsou odsud asi 15 kilometrů daleko). Jihozápadně od pobřeží se táhne průliv Zadarski kanal (s ostrovy Ugljan a Sestrunj), severovýchodním směrem se na chorvatské pevnině zvedá mohutná hradba pohoří Velebit v čele s vrcholem Vaganski vrh (1 757 m n. m.). Nedaleká dálnice A1 vede na jih ke Splitu.

Jaké pláže zkusit v Petrčane

V ploché krajině bez výraznějšího převýšení se kolem Petrčane střídají háje vzrostlých stromů s políčky farmářů. První pahorky se objevují až o něco dál východním směrem. Původní malá rybářská víska stará 900 let se v posledních letech rozrostla do pěkného střediska, které je vyhlášené svou přívětivostí a čistotou. Okolní svěží vegetace poskytuje dostatek stínu a společně s řadou relaxačních i zábavních příležitostí vytváří ideální podmínky pro pohodovou rodinnou dovolenou.

Zátoka Petrčane se pyšní křišťálově čistým Jadranem a nádhernými plážemi. Ke vstupu do vody se hodí téměř celé zdejší pobřeží kromě přístavu. Nejznámější jsou oblázková Punta Radman, asi 200 metrů dlouhá plaža Donje Petrčane nebo romantická Punta Skala. Většinou mají slunečníky a lehátka, někde i kamenné terasy, nechybí nabídka vodních sportů – v kurzu jsou především windsurfing a potápění.

Další rekreační střediska poblíž Petrčane

Nejlepší petrčanské aktivity

Petrcane-(1).jpgNa hosty Petrčane čeká dostatek nákupních možností i stravování, například přímo na pobřežní kolonádě lze strávit příjemný večer v restauraci Konoba Pjero. Zkrátka nepřijdou ani milovníci aktivního pohybu na sportovištích. Poloha letoviska v rovinaté krajině nadchne zájemce o pěší či cyklistické túry (silnice se tu často značí jako cyklostezky). Kdo zatouží po výšlapech do hor, má možnost v národním parku Paklenica. Tipy na výlety po blízkém okolí Dalmácie:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím