Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Baia Cea, dovolená nejen pro romantiky

Malý, mělký záliv Baia Cea a u něj se krčící víska stejného názvu leží na východním pobřeží Sardinie. Tvoří součást mnohem většího zálivu Arbatax, který na severu odděluje nevýrazný mys. Opačným směrem – za ústím říček Riu di Mannu di Bari Sardo a Fiume Pelau – se rozkládá divoká horská krajina bez výrazného osídlení. Do metropole Cagliari to je odsud asi 150 kilometrů.

Nejlepší pláže Baia Cea

Baia-Cea.jpgOblast Baia Cea na první pohled zaujme svou opuštěností, klidem a příjemnou atmosférou bez nájezdů masových turistů. Jedná se spíše o seskupení několika hotelových areálů než o vesničku v pravém slova smyslu. Nabízí komfortní podmínky k prožití aktivní i odpočinkové dovolené s celou rodinou nebo s partou dobrých přátel.

Pláž Spiaggia de Cea lze bezpochyby zařadit mezi nejkrásnější na celém ostrově. Výhled z ní, především směrem na sever, je vskutku fascinující: z Tyrhénského moře zde vykukuje několik zdánlivě nedostupných skalisek, za nimi se táhnou břehy letoviska Arbatax s přístavními jeřáby a úplně vzadu se zvedá majestátní silueta horského masívu Monte Oro (669 m n. m.). Pláž pokrývá jemný písek, zvolna se noří do báječně čisté vody a nechybí slunečníky, lehátka, občerstvení ani nabídka vodních sportů včetně šlapadel.

Další rekreační střediska poblíž Baia Cea

Zábava, sport a vybavenost Baia Cea

Vybavení Baia Cea závisí na nabídce jednotlivých ubytovacích resortů. Za nákupy a dalšími službami (lékárna, banka, pošta) musíte vyrazit do blízkého městečka Bari Sardo nebo do vzdálenějšího, avšak malebnějšího Lanusei. Nejvíce aktivit v Baia Cea se samozřejmě pojí s mořem a s vodou, nicméně i příznivci cyklistiky a zvláště pěší turistiky si tady přijdou na své. A kdybyste chtěli poznat další taháky Sardinie, vydejte se do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Baia Cea

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.