Castiadas

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Castiadas, dovolená kousek od moře

Vnitrozemské městečko Castidias se nachází zhruba 8 kilometrů od břehů Tyrhénského moře a populárních turistických resortů Sant Elmo (Sant´Elmo) či Costa Rei. Je to na jihovýchodě Sardinie, asi 60 kilometrů od metropole Cagliari. Zatímco pobřeží zde vymezují poloostrov Capo Ferrato na severu a mys Cala Pira na jihu, směrem do vnitrozemí se zvedá pohoří Sette Fratelli (nejvyšší bod Punta Sa Ceraxa, 1 019 m n. m.).

Pláže dostupné z Castiadas

Využijte klidné a nenápadné Castiadas k pohodovému ubytování a za koupáním se vydejte do některého z nedalekých letovisek. Přes krajinu mírně zvlněnou pahorky s bujnou vegetací s prošpikovanou ovocnými sady, lesíky a zemědělskými políčky se dostanete do Sant Elmo, do Cala Sinzias a především do „královského“ Costa Rei. Mořské pobřeží u Castiadas doslova kypí množstvím překrásných pláží, oblast podle řady expertů dokonce patří mezi nejmalebnější na světě. Vyzkoušejte pláž Spiaggia di Santa Giusta s nepřehlédnutelným balvanem Peppino, romantické útesy charakterizují pláž Spiaggia di Cala Monte Turno s jemným pískem, mimořádně oblíbená je i dlouhá pláž Spiaggia Costa Rei.

Další rekreační střediska poblíž Castiadas

Sport, zábava a jiné aktivity v Castiadas

Castiadas-2.jpg

V Castiadas, i přes jeho nepatrnou velikost, najdete restauraci, obchod, čerpací stanici, poštu a kostel Chiesa di San Basilide. Výrazněji to žije obzvláště v Costa Rei. Ze zajímavostí v okolí vyzkoušejte některé z nuraghových nalezišť, poloostrov Capo Carbonara, výhled z kopečku Monte Nai, turistickou stezku přes Sette Fratelli nebo vyhlídkovou věž Torre delle Saline. Na jihu Sardinie stojí za vidění také:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím