1. Fischer.cz
  2. Itálie
  3. Sardinie
  4. Sant´ Elmo / Castiadas

Sant´ Elmo / Castiadas

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sant Elmo a Castiadas, perfektní dovolená se vším všudy

Miniaturní rekreační resort Sant Elmo (Sant´Elmo) na pobřeží Tyrhénského moře leží asi 8 kilometrů od vnitrozemského městečka Castidias. Patří do pásu letovisek v širokém zálivu na jihovýchodě Sardinie, zhruba 60 kilometrů od metropole Cagliari. Na severu ho vymezuje poloostrov Capo Ferrato a na jihu méně výrazný mys Cala Pira. Za hlavní silnicí SS125 na západě se tyčí pohoří Sette Fratelli s horou Punta Sa Ceraxa (1 019 m n. m.).

Báječné pláže na dosah ze Sant Elmo

Sant-Elmo-Castiadas.jpg

Ubytovací zařízení v Sant Elmo vyrostla doslova na zelené louce a celá oblast slouží výhradně rekreaci. Turisté lokalitu vyhledávají pro její klidnou atmosféru, nádherné pobřeží a příjemnou krajinu zemědělských políček, lesíků a ovocných sadů. Výhodu představuje i těsná blízkost resortu Cala Sinzias s nabídkou dalších služeb.

V okolí Sant Elmo vás čeká několik okouzlujících pláží rozmanitého charakteru, podle mnoha odborníků se dokonce řadí mezi nejkrásnější na světě. Mimořádné oblibě se těší například Spiaggia di Cala Monte Turno s jemným pískem, pomalým klesáním do vody, barem, sprchami, toaletami, lehátky, slunečníky a romantickými útesy všude kolem. Za návštěvu stojí i Spiaggia di Marina di San Pietro, nevelká Spiaggia Sant'Elmo s množstvím balvanů či severně umístěná Spiaggia di Santa Giusta s typickou skalkou zvanou „Peppino“.

Další rekreační střediska poblíž Sant Elmo a Castiadas

Tipy na aktivity v Castidias a Sant Elmo

V Sant Elmo se musíte spolehnout na vybavení jednotlivých hotelových zařízení, zároveň však máte možnost vyrazit do Castiadas a zvláště do Costa Rei. Na „Královském pobřeží“ se ukrývá nespočet gastronomických podniků, obchody, sportoviště, rozhled z pahorku Monte Nai a řada nuraghových nalezišť. Milovníci turistiky a historie by neměli opomenout vyhlídkovou věž Torre delle Saline u Colostrai ani pamětihodnosti na poloostrově Capo Carbonara. A kdo chce prozkoumat další krásy ostrova, může vyzkoušet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sant´ Elmo / Castiadas

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím